Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MUHALEFET!.

MUHALEFET!.

Ereğli Belediye Meclisinde önergesi kabul edilmeyen CHP, meclis toplantısı sonrası açıklama yaptı. CHP, Belediye Başkanının, “Biz sadece Avrupa 3.olan takımı değil, Çayırlı Ortaokulu ve sportif başarı gösteren her sporcuyu Eylül ayında ödüllendireceğiz. Bunun hazırlığını yaptık.Bugün ki hayır’ın nedeni bu " ifadelerine  rağmen meclis sonrası açıklama yapıp ödül üzerinden siyaset yaptı. Aynı CHP, Kabotaj Bayramında İstanbul saldırısı nedeniyle  Liman Başkanlığı ve Kaymakamlıkça iptal edilen deniz eğlencelerinden de  belediyeyi sorumlu tuttu!.

 

Ereğli Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, CHP’li Meclis Üyeleri’nin, Avrupa 3’üncüsü olan Merkez Anadolu Lisesi Kız Futbol takımının ödüllendirilmesi yönünde Meclis’e verdiği önergenin AK Partili üyelerce reddedildiğini belirterek AK Partili üyelerin, başarıyı göz ardı ettiklerini iddia etti.

Oysa CHP verdiği önerge de Türkiye Şampiyonu olan Çayırlı Ortaokulunu göz ardı etmişti. Reddedilen önergeye ilişkin Başkan Uysal’ın  “Biz sadece Avrupa 3.olan takımı değil, Çayırlı Ortaokulu ve sportif başarı gösteren her sporcuyu Eylül ayında ödüllendireceğiz. Bunun hazırlığını yaptık. Bunun için zaten ödül vereceğimiz için hayır deniliyor. Biz ilgili takımımızın belediye ziyaretlerinde bunu kendilerine bizzat bildirdik. “ ifadelerine rağmen meclis sonrası yazılı açıklama yapılması siyasetin gereği (!.) olarak yorumlandı.

Önder Gazetesinde yayınlanan habere, Beden Eğitimi Öğretmeni rumuzu ile yapılan “Bizi siyasetinize alet etmeyin lütfen.Sağolsun belediye başkanımız bu süreçte bizi hiç kırmadı. Kendisini ziyaretimizde Eylül ayında sadece bizim takım değil, çayırlı ve ortaokulu ve başarılı sporcuları ödüllendireceği nin sözünü zaten bize verdi.” yorumu dikkat çekti.

KABOTAJ’DA SİYASETE ALET EDİLDİ.

CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Ereğli Belediyesi’nin 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı etkinliklerini iptal ettirdiğini iddia etti, yapılanan ise yanlış olduğunu bildirdi.

Ocakcı, açıklamasında, etkinliklerinin belirtilenin aksine ’terör olayları’ nedeniyle iptal edilmediğini öne sürdü. Liman Başkanlığı ve Kaymakamlıkça iptal edilen deniz eğlencelerinden de belediyeyi sorumlu tuttu!.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın