Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MECLİS’TE BİR TUHAF (!) DURUM!!!

MECLİS’TE BİR TUHAF (!) DURUM!!!

GEÇTİĞİMİZ AY RED EDİLDİ BU AY MECLİSTEN GEÇTİ!..


Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi'nde Ocak ayında CHP'li meclis üyelerinin verdiği ve "red" edilen Süleymanlar Mahallesi'ne 112 acil servis istasyonu kurulması önergesini bu kez AK Partili meclis üyeleri verdi. Önerge oy çokluğu ile ilgili komisyona havale edildi.

Ereğli Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.
AK Parti Grubu, geçtiğimiz ay CHP'nin önerdiği ve red oyu verdiği Süleymanlar Mahallesi'ne 112 Acil Hizmetleri İstasyonu'na yer tahsisi için bu kez kendisi önerge verdi. İstasyon Merkezi'ndeki Zabıta Birimi’ne ait binanın 112 acil çağrı merkezi için verdiği önerge şu şekilde:
"Ereğli'nin büyük bir bölümü yaklaşık şehir nüfusunun 80 binini ilgilendiren 112 acil ambulans hizmetleri alımından yoksundur. Şöyle ki Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'nin Süleymanlar Mahallesi mevkisinden taşınmasının ardından bölgeye ait mahallelerden şehir trafiğini de göz önüne aldığımızda Balı, Kırmacı, Süleymanlar, Kestaneci, Akarca, Orhanlar, Abalı Mahallelerinden özel bir arabayla hastanın hastaneye ulaşma şansı yoktur. Ayrıca Süleymanlar Mahallesi ve Kırmacı Mahallesi hudutları içerisinde ilkokul, ortaokul, lise, anaokulu, spor salonu, Fiziksel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi, Adliye Sarayı ve Vergi Dairesi bulunmaktadır. Böyle yoğun öğrenci ve devlet dairelerinin olduğu yer olarak düşünürsek bu bölgeye 112 ambulans hizmeti verilmesi gerekir."
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da hastanenin taşınması sonrası bu bölgedeki vatandaşların en azından acil ve una benzer sağlık yardımları alabilmesi için yapılması gerektiğini söyledi. Madde, oy birliği ile ilgili komisyona havale edildi.

GÜRLE'DEN TEŞEKKÜR
Öte yandan, Süleymanlar Mahallesi Muhtar adayı Zihni Gürle de, Meclis bitiminde gazetecilere yaptığı açıklamada, 112 Acil Sağlık İstasyonu kurulması için yoğun çaba harcayan İl Sağlık Müdürlüğü'ne bizzat başvuran ve konuyu gündeme taşıyan kişi olduğunu söyledi. Meclis’te alınan karara ilişkinse bölgenin sağlık hizmetine acil ihtiyacı olduğunu belirterek söz konusu maddenin mecliste görüşülerek komisyona havale edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın