Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MEB AÇIKLADI!..

MEB AÇIKLADI!..

Yarıyıl tatili ne zaman, yarı yıl tatili ertelendi mi, sömestr kaç gün sorularını MEB yanıtladı.

Yarıyıl tatili ile ilgili çıkan söylentiler kafa karıştırdı. Nitekim MEB 2015 yarıyıl tatili ile ilgili olarak açıklama yaptı ve yarıyıl tatili ne zaman olacak belirtildi. MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, sosyal medyada 2014-2015 eğitim öğretim yılında kar yağışı ve olumsuz şartlar sebebiyle tatillerin, okullarda müfredatın ilerleyişine engel olduğu, bu nedenle 23 Ocak’ta başlayacak yarı yıl tatilinin 30 Ocak’a ertelendiği ve Bakan Nabi Avcı’nın “eğitimin aksamaması adına yarıyıl tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü” şeklinde yer alan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Bu tür haberlere itibar edilmemesinin isteyen MEB Basın Müşaviri Özkan, “Yaryıl tatili haberleri doğru değil. Bakanlığımız tarafından daha önce yayınlanan çalışma takvimine uygun olarak tüm eğitim kademelerinde okullar, 23 Ocak Cuma gününden itibaren yarı yıl tatiline girecek. 26 Ocak-6 Şubat’ta da yarı yıl tatili yapılacak. 2. dönem ise 9 Şubat’ta başlayacak, 12 Haziran’da da sona erecek. Yani takvimde bir değişiklik söz konusu değil. Sayın Bakanımızın da eğitimin aksamaması adına yarıyıl tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü şeklindeki haberler de tamamen asılsız. Velilerimiz ve öğrencilerimiz bu tür haberlere itibar etmesinler, Bakanlığımızın doğrudan açıklamalarını dikkate alsınlar ve resmi internet sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etsinler” diye konuştu.

Özkan, yarı yıl tatilinin 30 güne çıkararılacağına ilişkin iddiaların da gerçeği yansıtmadığını, MEB’in böyle bir çalışmasının bulunmadığını kaydetti.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN VE KAÇ GÜN?

MEB’in açıklamasına göre 2015 yılında yarıyıl tatili ile ilgili bir  değişiklik yok. Bu öğretim yılında Yarıyıl tatili ya da sömestr tatili 26 Ocak ile 6 Şubat tarihlerinde olacak!

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın