Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

LİFE İN COLOR ETKİNLİĞİ

LİFE İN COLOR ETKİNLİĞİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nce (KEAL) düzenlenen Gençlik Şenliği, Life İn Color etkinliği ile son buldu.


KEAL’in sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ‘Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Projesi’ kapsamında 7-11 Mayıs tarihleri arasında organize edilen ‘Gençlik Şenliği’ etkinlikleri ‘renkli’ görüntülere sahne oldu.
Şenlikte, ‘eşitlik’ ilkesinin farkındalığını arttırmak amacıyla kız-erkek öğrencileri karışık şekilde etkinlikler yapıldı.

HOLİFEST İLE RENGÂRENK ÖĞRENCİLER
Şenliğin finalini ise resim sergi ile başladı. Canlı performans resim sergisinde tuvallerin yanında makyajlı erkek öğrenci ben bir yere gelebiliyorum’ derken başka bir erkek öğrencide hemşire kıyafeti ile ‘ben erkeğim ama hemşireyim’ dedi.
Günün sonunda ise Life İn Color etkinliği olarak bilinen ve Hintlilerin de HoliFest dedikleri Renklerin Cümbüşü etkenliği gerçekleştirilecek. Öğrenciler, ellerindeki farklı renklerdeki toz boyalarını verilen komut ile birlikte havaya attı.
Çalınan müzikler eşlinde gönüllerince eylenen kızlı-erkekli öğrenciler, İstiklal Marşı’nı da birlikte okudular. Finalde ise çalınan müzik eşliğinde İzmir Marşı söylendi.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
gülücük2
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın