Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KUTLAMA MESAJLARI YAYINLANDI!..

KUTLAMA MESAJLARI YAYINLANDI!..

Ereğli’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayınlandı.

EREĞLİ KAYMAKAMI NAZIM MADENOĞLU;
“Cumhuriyet, yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği eşsiz bir savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir kazanımdır. Türk Milleti, Atatürk’ün önderliğinde Dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir desten yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, en değerli varlığımız Cumhuriyet’i kurmuş ve genç Türkiye Cumhuriyeti, gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır. 
Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde, Türkiye eğitimden sağlığa, saniyeleşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılılar gerçekleştirmiştir. Cumhuriyet, Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcı gücünü ortaya çıkartmış; onu uyar dünyanın kavram ve değerleri ile tanımıştır. Türk Milleti, Cumhuriyet ile çağdaş olmanın haklı onurunu tatmış, gelişen ve kalkınan bir ’dünya devleti’ olmanın kıvancına erişmiştir.
Cumhuriyet Bayramımızın 92. Yıl dönümünde, ülkemizi karanlıktan kurtararak aydınlığa çıkartan Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, bu aziz vatanın bütünlüğünü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” 

KDZ.EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN UYSAL;

“Cumhuriyet, aziz Türk Milleti’nin her türlü imkansızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde olmaz denilenlerin başarabileceğinin en büyük ispatıdır. Ülkemizin dirlik ve düzeni için gerekli özenin, Cumhuriyet değerleri çevresinde kenetleneceğine ve yeni eserlerle yüceltilerek geleceğe güçlü bir şekilde taşınacağına olan inancım tamdır. Büyük kurtuluş mücadelesinin ardından, milletimizin hak ettiği yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu bildiren, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha minnet ve şükran duygularımı ifade ederken, tüm Ereğli halkını, 29 Ekim Perşembe günü 18.30’da Bağlık Karakolu önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşüne davet ediyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yılını kutluyorum.”

 

BEÜ REKTÖRÜ MAHMUT ÖZER;
"Aziz milletimizin sarsılmaz bir ortak iradeyle tüm olumsuz şartlara rağmen kurdukları Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü kutlamanın haklı gurur ve onurunu yaşamaktayız. Milli iradenin hakim olduğu Cumhuriyetimiz, bütün değerleriyle özümsemiş, dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda yürüyüşüne emin adımlarla devam etmektedir. 
Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde mücadele verdiği ve kurtuluş destanını yazdığı ülkemizi, muasır medeniyetlerin ötesine taşımak ve çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek bizlerin görevidir. Bu görev dahilinde, yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle son günlerde daha da çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu vatanı bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şahsım ve üniversitem adına saygı ve minnetle anıyorum.”

GMİS BAŞKANI AHMET DEMİRCİ;
“Gücünü ve kaynağını ulusumuzun hür iradesinden alan ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ’en büyük eserim’ diyerek emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıldönümünü kutluyoruz.
Kurtuluş Savaşımız ulusumuzun var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesidir.
Ulusumuz, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ulaşabilmenin ancak Cumhuriyet ile mümkün olabileceğinin bilincindedir. Bu nedenle, Cumhuriyetin tüm değerleriyle yaşatılması herkesin ortak sorumluluğu ve görevidir.
Her 29 Ekim’de tazelenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemiz ekonomisine katkı verirken yaşamını yitiren tüm maden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.”

EREĞLİ TSO BAŞKANI YAŞAR TETİKER;
“Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin 92. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır.
Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve Ulusumuzun birliğine her zaman olduğundan daha fazla önem vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutluyorum.”

ADD GYK ÜYESİ BATI KARADENİZ BÖLGE SORUMLUSU EMİN SEMİH ÖZKÖK;
“Ey büyük Atatürk. Senin naçiz vücudunun toprak olup aramızdan bedenen ayrıldığını fırsat sanarak, senin düşünce ve eserlerini korumak, gelecek kuşaklara taşımak için canları pahasına kutsal yemini etmiş yüz binlerin varlığından habersizce en büyük eserin Cumhuriyet ve kazanımlarına saldırmak gafletinde bulunan iç ve dış düşmanlar tarihte eşi görülmemiş derslerini almadan, bizler nöbetten ayrılmayacağız. Ruhun şad, bize emanet Cumhuriyet’in kutlu olsun. Rahat Uyu.”

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR ENİS KIRAN
“Milli mücadelemizi güçlü bir devlet  ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırdığımız büyük  zaferin doksan ikinci yılına ermenin mutluluğu içerisinde Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü ve 29  Ekim  Cumhuriyet Bayramını kutlar, bu anlamlı günde başta büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla bir kez daha anarken, milletimizin en anlamlı bayramı olan cumhuriyet bayramını en içten duygularla  kutluyorum.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo