Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kurban fiyatlarını merak ediyor musunuz?

Kurban fiyatlarını merak ediyor musunuz?

Kurban satanlar maliyetlerden, kurban alacaklar ise fiyatların çokluğundan dert yanıyor. Her şeye rağmen büyük ve küçükbaş kurbanlıkların geçtiğimiz yılla aynı fiyatlara alıcı beklediği ifade ediliyor.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nce Delihakkı mevkisinde kurulan hayvan pazarında 10’u küçükbaş olmak üzere 40 satış çadırının açıldığı bildirildi.
6 bin ile 15 bin lira arasında değişen büyükbaş kurbanlıkların alıcısını beklediği, küçükbaş kurbanlıkların ise 750 ile 1500 lira arasında değiştiği kaydedildi. Kurban Bayramı’na az sayıda gün kalmasına karşın, pazardaki ’hareketsizlik’ ise göze ilk çarpan oldu.

Satıcı için en büyük sorun maliyetler!
İlçeye Kars’tan gelen Necmettin Arslan, gazetecilere açıklamasında, pazara 17 büyükbaş hayvan getirdiğini söyledi. Hayvan bakım maliyetleri nedeniyle satış işini bırakma durumuna geldiklerini anlatan Arslan, şöyle dedi:
“Siftahımızı bugün yaptık. Bayrama kadar tüm hayvanlarımızı satacağımızı düşünüyoruz. Yaklaşık 10 yıldır buradayız, satış konusunda bir sıkıntı yaşamadık çok şükür. 6 bin ile 15 bin lira arasında satış yapıyoruz. Ama bize bu işin maliyetine sorarsınız biz bu gidişle bu işi bırakacağız galiba. Yem pahalı, saman pahalı. Hayvan yerinde pahalı ama buraya geliyorsun alıcıya derdini anlatamıyorsun.”

Fiyatlar geçen yılla aynı!
Gümüşhaneli Bayram Meral ise “bu yıl 30 tane büyük baş hayvan getirdim. Şuan 6 tanesini satım. Allah hayırlısını versin, işlerimiz iyi. Bendeki hayvanların fiyatları dişi hayvanlar 8 bin lira, erkekler de 8 ila 13 bin lira arası değişiyor” dedi.
Pazarda küçükbaş kurbanlık satışı gerçekleştiren Hüseyin Duyan da,  Kozlu’dan geldiğini ve satmak için 400’e yakın koç ve koyun getirdiğini dile getirerek, “fiyatlarımız 750 liradan başlıyor bin 500 liraya kadar gidiyor. Geçen seneye göre aynı fiyat diyebilirim” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Sinan Durdu

18 Ağustos 2017 - 09:29

Işler kesat filan deyil kimse işini yapmıyor herkes tacir herkes kasap herkes kurbancı olmis

Yorum Yazın

Canlı Radyo