Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Köylere inen ayılar vatandaşları tedirgin ediyor

Köylere inen ayılar vatandaşları tedirgin ediyor

AYI SALDIRISI OLAYLARI PEŞ PEŞE GELMEYE BAYLADI!!!


Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde köy yollarında son günlerde sıkça karşılaşılan ayılar, vatandaşları adeta canından bezdirdi. Ayılan, insanlara ait hayvanları telef ediyor.
İlçeye bağlı Paşalı köyünde yaşayan Hikmet Aydın, köyünde birçok kez yol güzergahlarında ayılarla karşılaştığını söyledi. Son olarak dün akşam saatlerinde yolda seyir halindeyken ayıyla karşılaşan Aydın, cep telefonu kamerasıyla fotoğraf çekip sosyal medyada paylaştı. Son günlerde sık sık ayılara rastladığını belirten Aydın, "hemen hemen her gün birden fazla ayıyı görüyorum ama heyecandan fazla çekim yapamıyorum. Ayıların yuvasını da biliyoruz ama malum cezalardan dolayı bir şey yapamıyoruz. Özellikle bu bölgeye ilk kez gelenlere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunmak istiyorum" dedi.

TARLAYA İNEN AYI BİR KÖPEĞİ TELEF ETTİ
Kastamonu’nun Devrekani ilçesinden de benzer bir haber geldi. İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Kasaplar köyünde tarlaya inen ayı, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
Mehmet Küllüoğlu’na ait patates tarlasına ayı geldi. Ayı, çevrede bulunan sokak köpeklerine saldırdı. Hayvanlarını otlatan bir çoban, “öğle saatlerinde hayvanlarımı otlatmaya çıkarmıştım. Köy yakınlarında bulunan patates tarlası civarında hayvanlarımı otlatırken birden karşımıza çıkan ayı orada bulunan sokak köpeklerine saldırdı. Eğer o anda köpekler orada olmasaydı benim hayvanlarıma belki de bana saldıracaktı. Aceleyle oradan hayvanlarımı uzaklaştırdım. Şimdi hayvanlarımızı otlatırken tedirginiz korkuyoruz” dedi.
Ayının saldırısı sonrasında tarlaya giden vatandaşlar, bir köpeği parçalanmış halde buldu.

DANAYI YEDİ!!!
Öte yandan, önceki gün Çatalzeytin ilçesinde ayı saldırısına uğrayan büyükbaş hayvan, ormanlık alanda ölü halde bulunmuştu. Epçeler köyü muhtarı Sedat Öztürk, 1,5 yaşındaki danayı otlaması için merada bıraktı. Dana geri dönmeyince hayvanı aramaya başladı. Meranın yakınlarındaki ormanlık alanda ayı izlerinden yola çıkarak arama yapan Öztürk,  büyükbaş hayvanın ayı tarafından parçalanıp, telef edildiğini belirledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın2
üzgün2
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın