Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KİTAP OKUMA ALANI OLUŞTURULDU!.

KİTAP OKUMA ALANI OLUŞTURULDU!.

Ereğli Kepez İlkokulu öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan, "Gezen Kitaplar, Okuyan Nesiller" projesi kapsamında ilçedeki bir alışveriş merkezinde kitap okuma alanı oluşturuldu.

Müftü Mahallesi’nde bulunan bir alışveriş merkezinde projenin tanıtımı için gerçekleştirilen törende konuşan Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, projenin hayata geçmesini sağlayan Kepez İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Üniversitenin sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiğini belirten Dekan Azar, "Eğitimciler olarak bu konuda toplumda sorumluluk duygusunun oluşması, toplumda bir farkındalık bilincinin kazandırılması amacıyla bu tür etkinliklere öncülük etmek zorundayız." diye konuştu. 

Proje sorumlusu Kepez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sibel Çakcak ise, proje kapsamında çocukların okudukları kitapları, alışveriş merkezinde oluşturulacak stant ve okuma yerlerine bırakarak başkalarının okumasını sağlamak istediklerini söyledi.

Çakacak, "Projeye başlamadan önce bir araştırma yaparak, çocuklara ’niye okumuyorsunuz?’ dedik. Bazısı, ’maddi yetersizliğim var’, bazısı da ’ben doğru düzgün okuyacak yer bulamıyorum’ dedi. Biz de, projemizle bu engelleri kaldırmayı düşündük." dedi.

Öğrenciler," önceden okudukları kitapları diğer çocukların da alıp okuyabilmesi için alışveriş merkezinde oluşturulan okuma alanına bıraktı.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın