Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KIŞLA SANAYİNİN ‘BİTMEYEN İMTİHANI’!

KIŞLA SANAYİNİN ‘BİTMEYEN İMTİHANI’!

Sağanak yağış hayatı her yönde olumsuz etkiledi. Kışla Sanayi Sitesi’nde içine sur girmeyen dükkan kalmadı. Esnaf şimdi, her sağanak yağmurda başına bela olan çamurla mücadele veriyor…


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün geceden buyana etkili olan sağanak yağış, hayatı felç etti. Pek çok evi su bastı, tarımsal üretim yapan mahallelerden başta Bölücek olmak üzere diğer ekili alanları sel götürdü. Belediyede kriz masası kuruldu, hasarların boyutları araştırılıyor.
SANAYİ ESNAFININ ÇAMURLA İMTİHANI!!!
Son olarak 2008 yılında sel felaketini yaşayan Ereğli’de, Kışla Mahallesi’nde bulunan sanayi sitesi yine yağışlardan etkilenen en büyük kesim oldu.
Gece saatlerde biriken yaklaşık 70 santimetre yüksekliğinde yağmur suyu sanayi kesiminin tamamını bastı. Park halindeki onlarca araçlar su altında kaldı. Sabah saatlerde çekilen su, yerini çamur yığınlarına bıraktı. Dükkanlarını çamur ve su kaplayan esnaf, kendi çabaları ile tahliye çalışması yaptı. Her sağanak yağmurda aynı imtihanı veren esnaf; çektikleri güçlüğü anlattığı gazetecilere bu durumun son bulmasını, şehirde altyapıya ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.  
 
 

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün17
kızgın5
hayran2
şaşkın2
gülücük1
Şermin Aydemir Yalçın

18 Temmuz 2019 - 14:07

Allah yardımcıları olsun. Cok gecmiş olsun.

Yorum Yazın