Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'Yİ SEL ALDI !.

EREĞLİ'Yİ SEL ALDI !.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gece saatlerinden itibaren başlayan ve sabaha karşı şiddetini attıran sağanak yağmur sonrasında taşan Kabasakal deresi evleri ve iş yerlerini bastı.


İtfaiye ve polis ekipleri teyakkuza geçerken evlerde mahsur kalan yaklaşık 45 kişinin ve birçok aracın kurtarıldığı öğrenildi.

Ereğli’ de gece başlayan ve sabaha karşı şiddetini attıran sağanak yağmur sele neden oldu. Aşırı yağış nedeniyle taşan Kabasakal deresi, Kavaklık mahallesi, Solak Köyü yol ayrımı ve Göçmenler mahallesinde evlerde ve iş yerlerinde su baskınlarına neden oldu. Evlerinde mahsur kalan yaklaşık 45 kişi itfaiye ekiplerinin çalışması sonrasında kurtarıldı. Bazı vatandaşlar ise kendisini kurtarmaya gelen itfaiye ekiplerine evinden çıkmayacağını söyleyerek evinde kaldı. Göçmenler mahallesinde yaşayan vatandaşlar DSİ’ ye ait olan Ova köyünde ki baraj kapaklarının açmasıyla derenin taştığını iddia ettiler.

Diğer yandan ise İtfaiye ekipleri ve Ereğli belediyesi Fen İşleri müdürlüğüne bağlı ekipler, evlerin önünde ve yolda biriken suların tahliyesine de başladı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün43
şaşkın10
gülücük2
kızgın1
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın