Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kesici,Ereğli’de

Kesici,Ereğli’de

16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesi Kdz. Ereğli İlçesine gelen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, ”Referandum çalışmaları iyi gidiyor,yumuşak bir üslup tercih ediliyor. Zaten netice itibariyle bu bir seçim değil. Yani ayın 16’sında oy vereceğiz, 17’sinde Türkiye’de her hangi bir iktidar değişikliği olmayacak. Hayır, çıkması halinde de olmayacak ki, ama biz Hayır çıkmasından yanayız “dedi.

CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş’ın daveti üzerine İlçeye gelen Kesici, TSO Başkanı Yaşar Tetiker’i makamında ziyaret ederek, önemli açıklamalarda bulundu. Partisinin Referandum çalışmalarının bütün Türkiye’de iyi gittiğini söyleyen Kesici ziyarette yaptığı konuşmada, “yumuşak bir üslup tercih ediliyor. Zaten netice itibariyle bu bir seçim değil. Yani ayın 16’sında oy vereceğiz, 17’sinde Türkiye’de her hangi bir iktidar değişikliği olmayacak. Hayır, çıkması halinde de olmayacak ki biz Hayır çıkmasından yanayız. Türkiye’de rahatsızlık yaratacak herhangi bir değişiklik olmayacak. Bir faydası olacak sadece; şimdiye kadar bizim Milletimiz, AK Parti’nin yöneticilerinin istedikleri oyları verdiler. Yani birinci seçimde yüzde 34 buçuk oy aldılar iktidar oldular, işte ikinci seçimde yüzde 47, arada referandum var 58, arada Cumhurbaşkanlığı seçimi var 51 buçuk oy oranıyla iktidarın istediği bütün oyları verdiler. İlk defa ben de şimdi öyle görüyorum, iktidarın istediği oyu vermemiş olacak. Ben bundan hayırlı bir sonuç çıkacağını ümit ediyorum. Çünkü bu aynı zamanda Türkiye’nin yönetiminde bazı yanlış giden işler de var. O zaman başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetin tamamı, AK Parti yönetiminin de tamamı ola ki şöyle bir düşünceye kapılabilirler; bu Türk Milleti bize her seçimde istediğimiz oyu verdi, ilk defa şimdi vermedi acaba niye vermedi. Önce biraz kızabilirler. Ama o kızgınlık hali geçtikten sonra bizim de bir kusurumuz mu oldu, yanlışımız mı oldu; eğer varsa bu yanlışımız nedir bunu düzeltme yoluna gidelim gibi bir siyasi değerlendirme içerisine girerler. Bundan hem kendileri istifade ederler, hem de bütün Milletimiz istifade etmiş olur. Böyle güzel bir sonuç çıkacağını hem ümit ediyorum, hem bekliyorum. Sayın Oda Başkanımız Yaşar Bey ile bizim çok eski bir hukukumuz var. Doğru Yol Partisi’nden beridir insani bir hukukumuz var. Sağ olsun Yaşar Bey bizi bugün kabul buyurdular “dedi.

Kesici, Türkiye’nin ve bütün dünyanın en önemli meselesinin ekonomi, kalkınma, istihdam, işsizlik, gelir dağılımı gibi konular olduğunu ifade ederek, ”Ama şimdi Türkiye’nin bir numaralı meselesi kalkınma hızı gittikçe düşüyor, İşsizlik gittikçe artıyor, bunu durdurmak lazım. Ben de yaptığımız siyasi konuşmaları bile ekonomi merkezli yapmaya çalışıyorum. Burada da hem Yaşar Beyin ve yönetiminin hem de benim söyleyeceklerim olur. Bunlar Türkiye’nin canı olan ticaret erbabı, sanayi erbabı olan insanlar. Asıl hadisenin içinde yaşıyor olan insanlar onlar. O yüzden bizim de onlardan bilgilenmemiz lazım.” diye konuştu.

DEMİRTAŞ, TEŞEKKÜR ETTİ.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ta, Kesici’nin, Ereğli ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye’ye önemli hizmetler yapmış, Hem devlet planlama teşkilatı döneminizden, Bakanlık döneminizden, Aktif siyaset hayatınızda gerçekten Türkiye’nin çok önemli ismisiniz bizleri kırmayarak ilçemize geldiğiniz için teşekkür ediyorum “diye konuştu.

TURPÇU, YOĞUN TEMPO ARASINDA BİZLERİ KIRMADI

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ise yaptığı konuşmada,” Sayın Kesici, Yoğun temposu arasında bizleri kırmadı bölgemize geldi kendilerine çok teşekkür ediyoruz, CHP sadece önümüzdeki dönemde iktidar mücadelesinde yapılanları eleştirme anlamında değil, yapılacakları’ da planlayacak bir parti” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’de ,"Fikirler zenginlik, düşünceler zenginliktir, zenginliği hazmetmek önemlidir, Bizler hazmetme noktasına geldiğimiz zamanda yücelen bir toplum oluruz, bizlerin bunları hazmetmesi lazım, Burada benim gönlüm isterdi ki, esas önemli nokta Atatürk’ün partisi ilk kurulan parti, Bütün sivil anayasası bu yapsın, yıllardır bizim içimizde bir uhdedir” dedi.

EKONOMİK SALLANTININ TÜRKİYE’YE BİR FAYDASI OLMAZ

Temennilerinin seçimden sonra Ekonomik olarak fazla sıkıntı yaşanmaması yönünde olduğunu kaydeden Tetiker, “bizleri ilgilendiren bu işin tamamen ekonomik yanı, Ekonomide sallantının Türkiye’ye hiçbir faydası olmaz, buna ülke olarak tahammülümüz yok zaten, Bütün Dünya’nın kafasını taktığı bir ülkeyiz, Neden kafasını takarlar bir Ülkeye, Neden bu kadar üzerine düşerler? Açıkça belli, Fikirlerde düşüncelerde ayrı olsa bizler kardeşçe yan yana yaşayabilme özelliğini kendimizde görür bunu başarabilirsek, bizlerin bileğini kimse bükemez” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kesici basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti. Ziyarete, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı ile çok sayıda partili katıldı.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın