Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Utku’da,Dr Özgür Bolat rüzgarı

Utku’da,Dr Özgür Bolat rüzgarı

EDUFEST 2017 / Eğitim Festivali etkinlikleri kapsamında Utku Koleji Eğitim Kurumları, eğitim bilimci Dr.Özgür BOLAT’ı ağırladı.Hürriyet.com.tr ’ de köşe yazarlığı yapan Bolat “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?” konulu sunumuyla, sürdürülebilir ve gerçek mutluluğa dikkat çekti. Salonun kahkahalarıyla başlayan programda Utku Koleji velileri hem öğrenmenin hem de eğlencenin keyfine vardılar.

Dünya eğitim literatüründeki araştırmalardan bahsederken, günlük hayattan örnekler de veren Bolat, soru-cevap tekniğine de yer vererek monologtan uzak ve heyecan düzeyi yüksek bir sunum gerçekleştirdi.Mutlu bir çocuk yetiştirmenin püf noktalarına dair ezber bozan bilgiler aktarırken; aslında farkında olmadan yaptığımız yanlışlara değinerek, neleri değiştirmemiz gerektiğine dikkat çekti.

* Ödülle değerler neden öğretilemez?

* Ödül, yaratıcılığı neden olumsuz etkiler?

* Ödül, yapay sevginin bir göstergesi midir?

* Ödülle büyüyen çocukları ne tür tehlikeler bekler?

* Mutlu ve başarılı bir çocuk gerçekte nasıl yetiştirilir?

*

gibi sorulara cevaplar veren Özgür BOLAT, son 70 yılda yapılan bilimsel araştırmalar ve gerçek vakalara değinerek çocuk eğitimine dair önemli farkındalıklar oluşturdu.Sosyal Tesisler Konferans Salonunda yoğun ilgiyle gerçekleşen eğitim, kurum müdürü Hülya Çataklı’nın teşekkürünün ardından, fuaye alanındaki ikramlar ve imza etkinliğiyle devam etti. Bolat’a kitabını imzalatmak isteyen veliler, 1 saat boyunca uzun kuyruklar oluştururken, keyifli müzikler ve çay sohbetleri eşliğinde oldukça mutlu vakit geçirdiler.

Velilerin ve öğretmenlerin ilgisinden çok mutlu olduğunu ifade eden Özgür BOLAT, 3 saat süren etkinliğin ardından Utku Koleji öğretmenleriyle birlikte sahnede fotoğraf çektirirken, akşam yemeğinin ardından Kdz.Ereğli’den ayrıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın