Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KELEŞ, SPORCULARI AĞIRLADI

KELEŞ, SPORCULARI AĞIRLADI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’i, ilçedeki bilardocular ziyarette bulundu.
Karadeniz Ereğli Bilardo Organizasyon Komite Başkanı Tahir Yurtoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Ereğli’de ve bölgede gelişen bilardo sporu hakkında Keleş’e bilgiler aktardı.
Ülke genelinde olduğu gibi bölgede de bilardo sporcu sayısında artış olduğunu, bilardo’nun ‘branş olarak’ okullara girdiğini anlatan Yurtoğlu, Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından gerçekleştirile Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası etaplarına her geçen gün Ereğli’den katılan sporcu sayısının da arttığını kaydetti.
Amaçlarının, yıl içinde 4 etap olarak yapılan Türkiye Şampiyonalarından en önemlileri olan 3 ve 4 etaptan birini Ereğli’de yapmak olduğunu dile getiren Yurtoğlu, şöyle konuştu:
“İlk 2 etaba sporcu katılımı 1500’ü aşıyor. 3 etaba yaklaşık 600, son final etabına ise Ülke sıralamasında ilk 64 sırada yer alan bilardocuların katılabiliyor. Son derece prestijli olan bu etaplardan birini Ereğli’de yapmak istiyoruz. Bu konuda Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal gerekli desteği veriyor. Ereğli TSO ve diğer odalarımızdan da bu tür destek sağladığımız taktirde ilçemize hep sportif, hem turistik, hem de ekonomik katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”
Ereğli TSO Başkanı Keleş de, bilardo sporunun okullara girmesinin memnunluk verici olduğunu ifade ederek, “ilçemizdeki bilardo faaliyetlerini basından takip ediyorum. Son derece güzel turnuva etkinlikler yapıyorsunuz. Oda olarak, yasalar çerçevesinde gereken desteği verebiliriz” diye konuştu.
Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan, sporculardan Gazeteci Fikri Kapan, İşadamı Ersin Göben ve Üstün Bilardo Salon Sahibi Cüneyt Solukcu’nun yer aldığı ziyarette, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın