Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KELEŞ, ‘ANKARA’ DETAYLARINI UYSAL’A ANLATTI

KELEŞ, ‘ANKARA’ DETAYLARINI UYSAL’A ANLATTI

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, “en son geldiğinde (Rifat Hisarcıklıoğlu) yapılması istenen okul ile ilgili havada kalan sözü vardı. Yetkiyi alarak, okul yaptırma sözü vereceğinden bahsetti” dedi.


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı, Ereğli TSO yönetimi ziyaret etti. Oda Başkanı Arslan Keleş, Ankara’ya giderek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yaptıkları görüşmelerin ayrıntılarını anlattığı konuşmasında, ziyaretin Ereğli adına olumlu geçtiğini söyledi. TOBB’un Karedeniz Ereğli’ye okul yaptırması konusunun hala gündemde olduğunu anlatan Keleş, şöyle dedi:
“..AMA BİZİM RİFAT BAŞKANDAN BEKLEDİĞİMİZ..”
“TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanına gittik. Önümüzdeki günlerde, Ereğli’de ki istihdamın artması hem de bu şehirde eksikliğini hissettiğimiz konuların çözüme kavuşması noktasında birlikte çalışarak bir takım alışagelmiş şeyleri de ortadan kaldırarak iş yapma fırsatı bulacağız diye düşünüyorum. Biz, hem sizin elinizi rahatlatmak bakımından bakıldığında; sonuçta Ereğli’de faaliyette bulunan 2500 tane üyesi olan, ekonomik olarak ise en büyük kurumun temsilcileriyiz.
En son geldiğinde (Rifat Hisarcıklıoğlu) yapılması istenen okul ile ilgili havada kalan okul sözü vardı. Genel kurulları bittikten sonraki yapacakları yönetim kurulu toplantılarında bu yetkiyi alarak, okul yaptırma sözü vereceğinden bahsetti. Bu konu sıcaklığını koruyor ama bizim Rifat başkandan beklediğimiz bu şehrin ekonomik olarak ta istihdama katkı sağlayacak projeler altında yanımızda olmasıdır. ‘Bize, ne yapmak gerekirse yaparız’ diyor. Bize verdiği mesaj budur.”
“BİZ, BİR VİZYON ÇİZDİK”
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise ilçe adına olumlu katkı sağlayacak olanların yanında olduklarını belirterek şu sözlerle konuştu:
“24 Haziran seçimlerinden sonra bu anlattıklarınızı çok çok konuşmamız lazım. Ama biz belediye olarak sorumluluğumuzu biliyoruz. Her iş koluna, her iş yapana daha doğrusu ‘ben de varım’ diyen herkesin yanındayız. Bu global düşünceyi anlayabilen, o refleksi gösterebilen, bunu eyleme geçiren insanlara ihtiyacımız var. Biz, bir vizyon çizdik. Birincisi sanayi şehri olacağız. İkincisi kültür ve sanattır. Üçüncüsü de eğitim konusudur.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük7
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın