Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kayalıdere Şelaleleri turizme açılıyor…

Kayalıdere Şelaleleri turizme açılıyor…

Aşağı Kayalıdere Köyü sınırları içinde kalan Kayalıdere Şelaleleri....


Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kayalıdere Şelaleleri’nin turizme açılması hedefinde olduklarını belirterek, “Kayalıdere Şelalelerini de Ereğli’ye değer katan bir değere dönüştürmek için neler yapılabilir diye düşünüyoruz” dedi.

 


Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Ereğli’de, Aşağı Kayalıdere Köyü sınırları içinde kalan Kayalıdere Şelaleleri’nin turizme açılması için başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye inceleme ziyareti gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Çorumluoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli’nin sosyal ve özellikle de ekonomik hayatına yeni alternatifler kazandırmak istediklerini belirterek şunları kaydetti:
“Ereğli’de göreve başladığım günden beri bu tür olanakları tespit ederek, proje üretme gayretindeyiz.  Varlığından haberdar olduktan sonra Kayalıdere Şelalelerini de Ereğli’ye değer katan bir değere dönüştürmek için neler yapılabilir diye düşünüyoruz. Bu amaçla, bugün şelaleleri yerinde inceledik. Sadece doğa yürüyüşü ve çevrenin seyri açısından bile mükemmel bir ortamla karşılaştık. Şimdi, bölgenin hem tanıtımını gerçekleştirmek hem de doğa yürüyüşü dışında yapılabilecek aktiviteleri tespit ederek gerekli yatırımları da yaparak Kayalıdere Şelaleleri’ni Ereğli’mize, bölgemize ve ülkemize kazandırmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde bunun adımlarını atmaya başlayacağız.”

Kaymakam Çorumluoğlu’na ziyarette, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’ın yanısıra, Ak Parti İl Genel Meclisi üyeleri ile Aşağıkayalıdere Köyü Muhtarı Niyazi Yalçın ve bazı köy muhtarları da eşlik etti.

KAYALIDERE ŞELALELERİ
Kayalıdere Şelaleleri Karadeniz Ereğli ilçe merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede Aşağı Kayalıdere Köyü sınırları içerisinde bulunuyor.  Yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki kanyonun içerisinde irili ufaklı 7 şelaleden oluşan şelalelerin en küçüğü 3, en büyüğü ise yaklaşık 20 metre yüksekten akıyor. Doğaseverlerin özellikle zorlu yürüyüş için tercih ettiği Kayalıdere Şelaleleri gerekli tanıtım ve yatırımlarla birlikte Ereğli’nin önemli marka değerlerinden birisi olabilecek özellikler taşıyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın