Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kastamonu Doluya Teslim!

Kastamonu Doluya Teslim!

Dolu yağışı nedeniyle insanlar yaralandı, çok sayıda araç ve evin camları kırıldı. Bazı işyeri ve konutları su bastı. Ağaçlar devrildi, çatılarda delikler açıldı. Ağaçlarda yüzlerce kuş telef oldu.


Kastamonu’da ceviz büyüklüğünde yağan dolu, canlılar ile çevreye büyük zarar verdi.
Hava olayı, İhsangazi ve Araç ilçelerinde hayatı felç etti. Dolu yağışı nedeniyle birçok aracın camları kırıldı, kaportalarında hasar oluştu. Dolu yağışında Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne ait ekip otoları da zarar gördü. Ayrıca evlerinde dolu yağışı nedeniyle duvarlarında zarar oluşurken, bazı evlerinde camları kırıldı. Dolu yağışıyla birlikte sağanak yağışında etkili olduğu Kastamonu’da ve ilçelerinde, bazı işyerlerini ve evleri su bastı. Şiddetli fırtınanın da yaşandığı Kastamonu’da, ağaçlarda devrildi. Dolu yağışı nedeniyle hayat durma noktasına gelirken GSM şirketlerine ait vericilerde de zarar oluştu. İletişiminde güçlükle kurulduğu Kastamonu’da, dolu yağışıyla birlikte meydana gelen fırtına sonrası ağaçlar devrildi. Devrilen ağaçlar nedeniyle şehirlerarası trafikte de ulaşım güçlükle sağlanabildi. 
Bazı vatandaşlar, Meteoroloji Müdürlüğünün dolu yağışı uyarısında da bulunmamasına tepki gösterdi. Bu yüzden Meteoroloji Müdürlüğünün telefonları kilitlendi. 
Dolu yağışının yerini sağanak yağışa bırakması sonrası vatandaşlar, hasar gören araç, ev ve işyerlerine bakmak için sokaklara akın etti. İtfaiye ve AFAD ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. 

VALİ YAŞAR KARADENİZ: “33 VATANDAŞIMIZ YARALANDI” 
Öte yandan Vali Yaşar Karadeniz, dolu yağışı nedeniyle 33 vatandaşın yaralandığını açıkladı. Karadeniz, sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:
“Bugün ilimizde meydana gelen dolu yağışında çok sayıda araç, bina ve tarım arazileri zarar görmüştür. 33 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Bu afet dolayısıyla zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. 
Araçları hasar gören ve kasko sigortası olan vatandaşlarımız Meteoroloji İl Müdürlüğünden alacakları belge ile sigorta şirketlerine başvurarak hasarlarını tazmin ettirebilirler.” 
DOLU, KUŞLARI DA VURDU
Yaklaşık 20 dakika süren dolu yağışı, Karaçokak Deresi üzerinde bulunan sığırcık kuşları da etkilendi. Çok sayıda sığırcık kuşu, dolu yağışında telef olarak kaldırımlara düştü. Vatandaşlar ve belediye temizlik ekipleri, ölen kuşları kaldırımdan temizledi. 
MİNARE HASAR GÖRDÜ
Öte yandan, Taşköprü ilçesinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle ilçeye bağlı Afşar köyündeki caminin minaresi hasar gördü. Minarenin kubbesi fırtınanın etkisi ile uçtu. Olay sırasında cami bahçesinde kimsenin olmaması olası bir can kaybını önledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün3
şaşkın2
gülücük1
hayran0
kızgın0
Cengiz Güzel

15 Eylül 2018 - 09:57

Dün gece KASTAMONU yu Vurmuş...Arkadaş uzgundü.

Yorum Yazın