Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARTI OLMAYAN ÜCRET TOPLAYAMAZ!.

KARTI OLMAYAN ÜCRET TOPLAYAMAZ!.

- Kdz Ereğli Belediyesi 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının geleneklerinden biri olan Ramazan davulcuları ile ilgili çalışmalarını tamamladı.


Kdz Ereğli Belediyesi 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının geleneklerinden biri olan Ramazan davulcuları ile ilgili çalışmalarını tamamladı. 31 mahallede Ramazan ayı boyunca görev alacak 45 davulcuya çalışma izni verildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, Ramazan Ayı boyunca görev yapacak davulculara örf ve adetlerimize uygun şekilde hareket ederek vatandaşlarımıza karşı saygılı ve anlayışlı davranmaları konusunda gerekli uyarıların yapıldığı belirterek “31 mahallede 45 davulcu, mahallelerimizin büyüklüğüne göre görevlerini gece saat 01: 30 ila 03:00 arasında yerine getirecek.”dedi.

KARTI OLMAYAN ÜCRET TOPLAYAMAZ

Dursun, çalışma izin kartı olmayan davulculara her hangi bir ücret ya da bahşiş ödenmemesi konusunda da halkı uyararak; “Geçtiğimiz yıllarda Ramazan ayının ortasında ve sonunda evleri dolaşarak “Ben Ramazan davulcusuyum” diyerek vatandaşlarımızı istismar edenler oldu. Bunun için artık her bir Ramazan davulcusuna resimli kart verdik. Kartı olmayan davulcular para ya da bahşiş toplayamaz. Bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın