Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARANTİNA VE ÇOCUKLAR !.

KARANTİNA VE ÇOCUKLAR !.

Uzman Klinik Psikolog Melda Yenin Ereğli FM`e konuk oldu.


Arzu ile Devri Alem’e konuk olan Uzman Klinik Psikolog Melda Yenin, karantina sürecinde uzun süre evde kalan çocukların teknoloji çağında dünyaya gelmenin de etkisi ile teknoloji bağımlısı olma riski ile karşı karşıya kaldığını belirtti.

“Çocuklar oyun oynarken ödül alıyorlar, oyun onları ödüllendiriyor ve bu bağımlılığı arttırıyor. “ diyen Yenin, “ Sadece çocuklar değil, yetişkinlerde bu durumda. Eskiden dışarı çıkarken çanta mı unuttum mu diye sağa sola bakınırken, şimdi telefon nerde diye bakıyor ve arıyoruz. Bu durumu  gün içinde belli bir sınırda tutmalıyız” dedi.

Çocuğun yaşına, kabiliyetine ve  karakterine göre  farklı yönlere yönlenmesinin sağlanmasının öneminde vurgu yapan Yenin, “Bu konuda dikkat testi ve bu testin sonuçlarına göre yol almak önemli. Çözümlerden biri de budur.”dedi.

Yenin, “Bir çocuk internetle bir günde 45 dakikayı geçmeyecek şekilde meşgul olmalı. Bu çocukluk yaşında eğitilecek ve üzerinde durulacak bir konu. Bugün 16 yaşındaki bir çocuğa bu yaştan sonra bunu yaptıramazsınız. Anne iyileşirse çocuk % 100, baba iyileşirse çocuk % 70 iyileşir.Akşam yemekleri ve sohbetlerinizi uzatabildiğiniz kadar uzatın. ”ifadelerini kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük8
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo