Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Karadeniz’den hamsi fışkırdı

Karadeniz’den hamsi fışkırdı

Yaklaşık 500 ton avlanan hamsi Türkiye’nin dört bir yanına gönderildi


Karadeniz’de palamut bereketinin ardından hamsi bereketi yaşanıyor. Zonguldak açıklarında avlanan balıkçılar yaklaşık 500 ton hamsi avladı. Karadeniz’den adeta hamsi fışkırdı. 
Karadeniz’in bazı illerinden yola çıkan balıkçı tekneleri Zonguldak açıklarında hamsi avladı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan palamut bereketinin ardından bu kez de hamsi bolluğu yaşandı. Kilimli ilçesindeki limana gelen yaklaşık 30 balıkçı teknesi 500 tona yakın hamsi avladı. 
Limana gelen tırlara yüklenen hamsiler başta metropol kentler olmak üzere Türkiye’nin dört bir bölgesine dağıtılmak üzere yola çıktı. Balıkçı teknesi kaptanı Köksal Akkan, “Palamut balığı sezonunu açtık. Bu zamana kadar devam ettik. Sakarya’dan beri hamsi avlıyoruz. Sakarya’dan buraya kadar devam ettik. Bir gün daha buradayız. Hamsi poyraza doğru devam ediyor. Biz yaklaşık 500 kasa balık avladık. Yaklaşık 25 tekne var. Hepsi balık aldı. Tabi bunu balık olarak hesaplamayalım bunun mazot ve ekip giderleri de var” diye konuştu. 
Ordu’dan Zonguldak’a gelen balıkçı teknesi kaptanı ise “Bu akşam bin kasaya yakın hamsi avladık. Herkeste bin bin beş yüz kasa hamsi var. Kilimli’deyiz. Fatsa’dan yola çıktık. Bu sene palamut boldu” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
levent aynaoğlu

21 Kasım 2018 - 17:44

bereketli olsun ama buraya daha ulaşmadı...Akçay da oturuyorum...bu gece gelir dediler...bekliyoruz...hamsi var tezgahta ama 20 tl...Ereğli bozhanede 15 tl ise burda yine 20 tl olur...

Sedat Turkoglu

21 Kasım 2018 - 15:06

Şimdi bozhanede hamsi 15 diyor kg çok balık çok zam fırsatçı bu millet

Sedat Turkoglu

21 Kasım 2018 - 10:31

Olsa ne yazar fiyatlar yine aynı

Yorum Yazın