Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KANDİLLİ KAVŞAĞINDAKİ BABA CİNAYETİ !.

KANDİLLİ KAVŞAĞINDAKİ BABA CİNAYETİ !.

Ereğli`de 5 yıl önce babasını öldüren ve müebbet hapis cezası alan 28 yaşındaki Ömer Keskin için haksız tahrik indirimi kararı !..


Ereğli 'de babası Hasan Keskin’i bıçaklayarak öldüren oğlu Ömer Keskin, müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Karara yapılan itiraz sonrasında haksız tahrik indirimi uygulanan Ömer Keskin’in cezası 20 yıla düşürüldü.

3 Aralık 2016 tarihinde Zonguldak Ereğli Karayolu Kandilli yol ayrımında meydana gelen olayda, iddiaya göre annesine ve ailesine şiddet uygulayan babası 64 yaşındaki Hasan Keskin’in yanına gelen Ömer Keskin (28) babası ile tartışmış, yaşanan tartışmada Ömer Keskin ekmek bıçağı ile babasını bıçaklayarak ölümüne sebep olmuştu. Olaydan sonra kaçmaya çalışan Ömer Keskin Jandarma ekiplerince kısa sürede yakalanmış ve gözaltına alınmıştı.

Zonguldak Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada ‘Kasten Adam Öldürme’ suçundan Ömer Keskin’e müebbet hapis cezası ile cezalandırmıştı. Sanık Ömer Keskin’in avukatı tarafından karara itiraz edilmiş ve Yargıtay’a gönderilen dosya için Yargıtay ‘Haksız Tahrik İndirimlerinin uygulanmadığı’ gerekçesi ile bozularak yeniden Zonguldak Ağır Ceza mahkemesine gönderildi.

Yargıtay dosyayı bozma kararında, maktulün eşine ve çocuklarına şiddet uyguladığı, maktulün eşinin 5 gün yoğun bakımda yattığı, yaşanan bu olayın ardından Ömer Keskin’in öfke ve hiddetle babasını öldürdüğü ve haksız tahrik indiriminin uygulanmasına karar verildiği öğrenildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın