Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAN REKORUNA DOĞRU KOŞUYORLAR!!!

KAN REKORUNA DOĞRU KOŞUYORLAR!!!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Erdemir İlkokulu’nda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında, toplanan bağışlarla rekor kırılmak istendiği bildirildi.


Okul Müdür Yaşar Ciğer, okulun spor salonunda düzenlenen kampanya sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, hayat kurtarma isteğinin Ereğli insanın kanında olduğunu söyledi. Geleneksel hale getirdikleri sosyal sorumluluk projenin bu yıl 12’ncisini gerçekleştirdiklerini belirten Çiğer, şu ifadeleri kullandı:
“Kan bağışçılarımız, ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile birlikte bize destek oluyorlar. Buraya gelmeleri, geçen yıl kırdığımız 434 ünitelik kan rekorunu tekrar geçme çalışması içinde olmamız adına bizi memnun etmiştir.
Bu hafta öğrencilerimiz ile de değişik etkinlikler yaptık. Ama bu özellikle velilerimiz ve çevre paydaşlarımız olan kan bağışçılarının burada bulunmaları hepimizi çok mutlu etmiştir. Bugün sadede bireyler değil sivil toplum kuruluşları da bulunması ayrı bir heyecan katmıştır. Bu anlamda herkese çok teşekkür ediyorum. Kızılay’a ise böyle bir emek içinde güzel bir ortam hazırladıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz.”
Ciğer, 20.00’a kadar sürecek kampanyaya ilçe halkını davet ettiğini sözlerine ekledi.
Öte yandan, haber yayına hazırlandığı anda da devem eden etkinlikte, 09.00 ile 13.00 arasında 250 üniteye yakın kan toplandığı öğrenildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın