Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kan bağışında bulundu

Kan bağışında bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Devlet Hastanesinin kan stoklarında azalma yaşanması üzerine, hastane önünde bağış etkinliği gerçekleştirildi.


Zonguldak Kızılay Kan Merkezi ekipleri tarafından dün gerçekleştirilen kampanyada 62 kişi kan, 1 kişi ise ilik bağışında bulundu.
Merkezi doktorlarından Murat Abalık, gazetecilere açıklamasında, kış aylarında bağışçı sayısının azalması ile birlikte kan stoklarında da azalma görüldüğünü söyledi. Özellikle bu aylarda daha fazla duyarlılık gösterilmesi gerektiğini anlatan Abalık, şöyle dedi:
“Hastanelerde ameliyat olanların, acil durumu olanların kana ihtiyaçları devam ediyor. Böyle dönemlerde hastanelerin ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyoruz. Biz tüm koşullara rağmen ekiplerimizi düzenleyip kan bağışlarını almaya çalışıyoruz. Bu günde Ereğli Devlet Hastanesindeyiz. Düzenli olarak burada kan bağışı kampanyaları düzenleniyor. Bu günde soğuk havaya rağmen hem personel hem de vatandaşlar kan bağışına iştirak ediyorlar. Şu ana kadar güzel sayılara ulaştık. Böyle zamanlarda tüm vatandaşların bu durumu göz ardı etmeden kan bağışı merkezlerimize bekliyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın