Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI!..

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI!..

Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Üniversitenin spor salonunda ’’Kampüsün Kanında Hayat Var’’ sloganıyla düzenlenen kampanyada Çanakkale şehitleri anısına kan bağışı alındı.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılama gayretinde olduklarını söyledi.

"Türk halkı, dünyada görülmemiş davranış örneği gösteriyor" diyen Akar, şunları kaydetti:

"2005 yılında yıllık donasyonumuz 305 bindi, geçtiğimiz yıl 1 milyon 865 bin ünite kan topladık. Bu da 5 milyonu aşkın hastaya şifa oldu. Kan donasyonunu daha da arttırmak ve günün şartlarına adapte olmak için bu şekilde üniversitelerimizin rektörlerinin öncülüğünde kampanyalar düzenleniyor. BEÜ, bu konuda en önde gelen üniversitedir. Geçtiğimiz ve ondan önceki yıl yapmış oldukları kampanyalarla bu işte farkındalık oluşturdular. Bu yıl da çok anlamlı bir kampanya var. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla ona armağan edilmiş kampanya yapıyorlar. 1915 sayısı hedefleniyor ama tabii bu, sembolik hedeftir. Bu arada kan veren genç kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. 

Yaptıkları bu sevap işten dolayı ’Allah kabul etsin’ diyorum. Rektörümüze de bu konuda önderlik ettiği için çok teşekkür ediyorum."

- BEÜ Rektörü Prof. Dr. Özer

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de öğrenciler ve çalışanların katkılarıyla Türk Kızılayına kan bağışında bulunduklarını anlattı.

Kanın sürekli ihtiyaç olduğunu bilerek bağışta bulunan öğrenciler, idari personel ve akademisyenlere teşekkür eden Özer, şöyle konuştu:

"Çanakkale’de hayatını kaybeden şehitlerimizi başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet ve minnetle anıyorum. Daha önce de olduğu gibi rekor beklentimiz yok. Kan bağışının sürekli ihtiyaç olduğunu göstermek ve bunun tüm üniversitelere dalga dalga yayıldığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu defa istisna yaptık ve Çanakkale Zaferi’nden dolayı sembolik rakama ulaşmak istiyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nden dolayı 1915 rakamını tutturmaya çalışacağız ama ’illa ki 1915 olacağız’ diye iddiamız yok. Sağlıklı ve sükunetli şekilde bu kampanyayı yapmamız gerekiyor, inşallah o rakama ulaşacağız."

Salonun önünde kurulan stantta katılımcılara 57. Alay’ın son azığı çorba, komposto ve ekmekten oluşan "Çanakkale Menüsü" ikram edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo