Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KADROYA GEÇEN İŞÇİLERİN OLANAKLARI ARTIRILDI

KADROYA GEÇEN İŞÇİLERİN OLANAKLARI ARTIRILDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yasa ile taşerondan belediyenin şirketine geçen 850 işçinin maaşlarına zam, sosyal haklarında da iyileştirme yapıldığını bildirdi.


Edinilen bilgiye göre, Uysal, kurmayları ile birlikte şantiye tesislerine giderek işçilerle bir araya geldi. Hükümetin çıkarttığı yasa düzenlemesiyle birlikte işçilerin Belediyede kurulan şirkete geçişleriyle ilgili bilgilendirmede bulunan Uysal, Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bu geçişten sonraki ücret politikasıyla bölgede en yüksek ücreti veren belediye olduklarını söyledi. Uysal, şunları kaydetti: 
YÜZDE 8,5 ARTIŞ ve SOSYAL HAKLAR 
“Belediyemiz taşeron şirketlerde çalışan yaklaşık 850 çalışanımız, 02.04.2018 tarihi itibari ile Belediyemizin kurduğu Ereğli Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde görev yapmaya başlamışlardır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar doğrultusunda tüm işlemler eksiksiz gerçekleştirilmiş ve geçişler tamamlanmıştır. Belediye dengeli ve adaletli bir çalışma yapmış olup çalışanların hak ve ücretleri konusunda KHK ve ilgili bakanlıklarca belirlenen hükümler kapsamında, Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan kıstaslar üzerinde herhangi bir artış gerçekleştirememektedir. Tüm bu bilgiler ışığında belediye olarak çalışanlarımıza Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenen üst limitler çerçevesinde ücret artışları, mali ve sosyal haklar uygulanmıştır.
“2018 yılsonuna kadar geçerli olmak üzere yüzde 4+4 yaklaşık yüzde 8,5 oranında ücret artışı yapılmıştır.
YEMEK ÜCRETİ:
Y. H.K. kararı tavanı 5 TL/gün olarak belirlenmişken 12 TL/gün olarak uygulanmaya devam edilecektir. Yol Ücreti: 3 TL/gün olarak uygulanacaktır. Her bir çalışana aylık net 30 TL yakacak yardımı verilecektir. Her bir çalışana aylık net 25 TL çocuk başına yardım yapılacaktır. (3 çocukla sınırlı olmak üzere). Her bir çalışana Nisan ve Ekim aylarında 5’er günlük toplam 10 günlük ücreti tutarında ikramiye ödenecektir. Her çalışana Ramazan ve Kurban Bayramlarında net 75’er TL bayram ödemesi yapılacaktır. Ulusal Bayram ve tatil günlerinde çalışmaları halinde 1 gün için 3 yevmiye bedeli fazla mesai ücreti ödenecektir. Hafta tatilinde yapılan çalışmalar için 2 gün yevmiye bedeli ödenir.
ÖĞRENİM YARDIMI:
Her çalışanın örenim gören çocukları için belge ibraz etmesi şartıyla yılda 1 kez Eylül ayında ödenmek üzere; İlkokul için çocuk başına net 100 TL, ortaokul için çocuk başına net 110 TL, Lise ve dengi okullar için çocuk başına net 120 TL, Yüksekokul ve üniversite öğrenimi gören çocuk başına net 140 TL ödenecektir.” 
“TEŞEKKÜR EDİYORUZ” 
Çalışanlara ayrıca banka promosyonu müjdesi de vererek, “banka promosyonu bedeli belirlenince ayrıca hesaplara yatırılacaktır. Aldığınız ücretleri ailenizle güle güle harcayın” diyen Uysal, çalışanlar adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine teşekkür etti. 
Açıklamalarının ardından belediye işçileri uzun süre Başkan Uysal’ı alkışladı ve ardından görevlerinin başına döndüler. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın