Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KADINLAR NE YAPMALI?

KADINLAR NE YAPMALI?

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de “Kadına Yönelik Şiddet Nedir? Maruz Kalındığında Ne Yapılmalıdır?” adı ile söyleşi düzenlendiği bildirildi.
Nimet İlkokulu Öğretmeni Perihan Bozdağ tarafından organize edilen söyleşide, Karadeniz Ereğli Kadın Platformu Üyesi Avukat Mine Yılmaz, şiddete maruz kalan kadınların yapması gerekenleri anlattığı sözlerinde, “birçok baro bu konuda ücretsiz danışmanlık sağlamakta ve adli yardım bürolarına ücretsiz avukat tayini yapmaktadır. Böyle bir durumda, Zonguldak Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü’ne (ŞÖNİM) de başvurabilirsiniz” dedi.
Yılmaz ayrıca, kadını itip kakmanın, tokatlamanın, kesici ve vurucu aletlerle zarar vermenin, sağlıksız koşullarda yaşamaya mecbur bırakmanın ve sağlık hizmetlerinden yararlanmasını engellemek suretiyle bedensel zarara uğratılması, kadının para harcamasını kısıtlamak, az para verip çok şey beklemek, Kadının parasını elinden almak, her türlü zorlayıcı davranışlar gibi unsurların da içinde bulunduğu birçok davranışın şiddet olarak tanımlandığını sözlerine ekledi.
Etkinliği düzenleyen Nimet İlkokulu Öğretmeni Perihan Bozdağ, konferansın sonunda verdiği bilgilerden ötürü Avukat Yılmaz’a teşekkür etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın