Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kadından kadına şiddet iddiası! Hem de..!

Kadından kadına şiddet iddiası! Hem de..!

Eşini bir süre önce kanserden kaybeden, üç çoğundan zihinsel engelli olan 2’si için bağlanan devlet maaşının elinden alındığını öne süren kadın, bir de üstene görümcesi tarafından darp edildiğini iddia ederek Kaymakam Madenoğlu’na şikayette bulundu.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Danişmentli Köyü’nde eşi öldükten sonra 2’si engelli 3 çocuğuyla birlikte tek katlı barakada yaşayan 40 yaşındaki Emine Dönmez, çocuklarına bağlanan engelli maaşlarına kendisiyle aynı ismi taşıyan görümcesi tarafından el konulduğunu iddia etti.
Ailenin, içinde bulunduğu zor koşulları haber alarak onlara yardım eden Şerife Keskin, Başkanlığını Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun yaptığı “Vatandaşlarımızla Buluşalım” toplantısında katılarak aile için yardım talebinde bulundu.
“Yardım sevenlerden daha çok bu aileye Devlet sahip çıksın”
Kendisi de kanser hastası olan vatandaş Şerife Keskin, Ereğli FM’e açıklamasında, kısa süre önce ailenin durumunu öğrendiğini, zihinsel engelli Sinem Dönmez’in 18 yaşına girdiği için kesilen engelli maaşını yeniden hak etmesi için çaba sarf ettiğini, bu sırada ise anne Emine Dönmez’in şiddete maruz kaldığını anlatan Dönmez, şöyle dedi:
“Birkaç gündür bu aile ile ilgilenmeye çalışıyorum. Bu insanlar mağdurlar ve sokakta kaldılar. Görümcesi dövmüş ve ’bir daha köye gelmeyeceksin’ demiş. Bu ailenin hayatlarından endişeliyim. Nereye götürüp ne yapabiliriz? Kaymakam Bey olsun, İlçe Emniyet Müdürü olsun ya da jandarmanın bir şeyler yapması lazım. Rica ediyorum, yardım sevenlerden daha çok bu aile Devlet sahip çıksın. Bu çocukları bir yerlere yerleştirelim.
Dövüldüklerini söylediler, korktukları için şikayetçi olmak istemediler. Ama öyle bir şey olamaz, hiç kimse sahipsiz değildir. Şuanda polise sığınacağız, şikayetçi olacağız.
O anne konuştu: Paramızı elimizden alıyorlar!
Sabah saatlerinde ilçe merkezinde görümcesi tarafından darp edildiğini ifade eden Emine Dönmez ise şu sözlerle konuştu:
“Görümcem, İş Bankası’nın önünde belime vurdu. Kavga ettik. Çocuklarıma ödenen engelli maaşına el koydular. Paramızı elimizden alıyorlar. ’Köye gelmeyin, başka neresi olursa olsun ev bulun’ dediler. Bizi köye sokmayacaklarmış.”
Anne Emine Dönmez,  aileye yardım eline uzan Şerife Keskin’den de destek alarak yaşları 18,16 ve13 yaşlarındaki 3 çocuğu ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.
Öte yandan Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun konuyu yakinen takip ettiği öğrenildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo