Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“KADIN SOKAĞA ÇIKARSA DÜNYA DEĞİŞİR”

“KADIN SOKAĞA ÇIKARSA DÜNYA DEĞİŞİR”

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “bisiklet” etkinliği düzenlendiği bildirildi. Kendilerine ‘süslü kadınlar’ diyen aktivistler, kilometrelerce pedal basacaklar, “kadın sokağa çıkarsa dünya değişir” mesajı verecekler.
Alınan bilgiye göre, ilk kes 2013 yılında İzmir ilinden başlayıp Türkiye genline yayılan etkinlik zincirinin bu yılki Karadeniz Ereğli ayağı 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Kısa adı SKBT olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda 16.00’da başlayacak. 18.00’e kadar sürecek etkinlikte Anıt Park-Ereğli Adliyesi ile geri dönülerek Erdemir Ofis Yolu-Anıt Park güzargahları kullanılacak.
Etkinliğe ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise şunlar denildi:  
“SİYASİ BİR EYLEM DEĞİLDİR”
"Seni 22 Eylül Pazar günü Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na bekliyoruz. Çünkü kadın sokağa çıkarsa dünya değişir. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu (SKBT) onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılan bir bisikletli kadın etkinliğidir. SKBT 2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Gününde yapılmaktadır. İZMİR merkezli başlayıp, dünyanın birçok şehrine yayılan farkındalık etkinliğidir. Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket düzenlemez. Bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor. Amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir. İklim Değişikliği var ve biz bisikleti bir gezegenin sorunlarına bir çözüm olarak görüyoruz. Dünyayı daha iyi yaşanabilir bir hale getirmenin adımını atıyoruz. SKBT Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılıyor ve AB Türkiye Delegasyonu tarafından destekleniyor. Tur için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin. Ücretsiz. Lütfen etkinlikte sadece kendinizi temsil edin. Siyasi bir eylem değildir. Tur yavaş ve kısa mesafedir."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran3
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın