Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KABAN, YENİ “ZONGULDAK VALİLİĞİ’ LOGOSUNU AÇIKLADI

KABAN, YENİ “ZONGULDAK VALİLİĞİ’ LOGOSUNU AÇIKLADI

ZONGULDAK

Zonguldak’ı marka il haline getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar doğrultusunda Valilik logosunun yenilendiği bildirildi.
Zonguldak Valisi Ali Kaban, kurumsal kimliğin tanıtımı amacıyla Valilik binasında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, zamanlarla birlikte insanlar ve mekanların değiştiğini, bu doğrultuda ise kurumların görünümlerini değiştirdiğini söyledi.
Ne zaman konulduğu bilinmeyen Zonguldak valilik logosunun, şu anı ifade etmekte yeterli olmadığını belirten Kaban, “arkadaşlarımızın bilimsel olarak yaptıkları çalışmalarda hakikaten üzerinde durduklarında bunun yeterli olmadığını gördüklerinde, yeni durumlara da uygun olarak bir çalışma başlattılar. Güzel bir çalışma yapmışlar. Zonguldak’a yakışan bir çalışma yapmışlar” dedi.

YENİ LOGO “KELEBEK”
Kelebek figürünün kullanıldığı yeni logo kamuoyu ile paylaşan Kaban, şu sözlerle konuştu:
"Bugüne kadar bir çok ilke ev sahipliği yapmış olan Zonguldak’ı yeni dönemde ilklerin kenti olarak markalaştırma çalışmaları devam etmektedir. Kurumsal kimlik logosu olarak kelebek belirlenmiştir. Kelebek, Zonguldak’ın geçirmekte olduğu bu değişimi, dönüşümü ve yenilenmeyi en iyi şekilde anlatmaktadır. Kelebek temalı Valilik logosu, bu hinterland (arka bölge) içinde yer alan kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve halkın, Zonguldak’ın gelişimi ile ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmasında her türlü çabayı göstereceğini vurgulamak amacıyla tasarlanmıştır.
Zonguldak’ın geçireceği bu muhteşem dönüşümün Türkiye’de ve dünyada ses getirecek seviyelere ulaşması, bu dönüşümün ve çabanın Zonguldak’a ekonomik, kültürel ve sosyal başarı, bunun bir sonucu olarak da refah, mutluluk ve huzur getirmesi hedeflenmiştir. Logo stilize edilerek sonsuzluk sembolü bir kelebek olarak tasvir edilmiştir. Valiliğin kurumsal renkleri altın sarısı ve bordodur. Valiliğin amblemi ve renkleri, Zonguldak’ın geleceğe dair umutlarını, aydınlık ve renkli bir Zonguldak’ı, gelişmişliği, değişimi ve dönüşümü temsil eder. Bütün bunları gerçekleştirecek enerji, güç ve yeteneğe vurgu yapar. Yeni logo, Zonguldak’ın tanıtımına büyük katkı yapacaktır."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo