Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İĞNE ATSAN…

İĞNE ATSAN…

Ramazan Bayramı tatilinin bitmesine karşın Karadeniz Ereğli Plaj Tesisindeki doluluk, yerel turizmciyi sevindirdi. Sıcaktan bunalan tatilci, soluğu, modernize edilen tesiste aldı…


EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli-Alaplı karayolu Göktepe Mervealtı mevkisindeki Ereğli Plaj Tesisinde incelemede bulundu.
Yaklaşık bir saat kaldığı tesiste eksikleri inceleyen Uysal, görevlilere yaptığı konuşmada, halk güvenliğinin en üst düzeyde tutulması talimatını verdi. Uysal, “hedefimiz mavi bayrak. Her şeyin en güzeline layık Ereğli halkına, bölge insanımızın da faydalanabileceği belediye halk plajımızda, kazasız belasız bir sezon diliyorum” dedi.
18 GÜNDE 5 CAN KURTARDILAR!
Öte yandan, 10 Haziran’da yeni dönem faaliyete başlayan tesiste, alınan güvenlik önlemleri dikkat çekiyor. Tesise kurulan 9 gözetleme kulesinde 15 cankurtaran görev yapıyor.
Üst düzey tutulan güvenlik önlemleri kapsamında, alınan 2 deniz aracı tatilciye güven veriyor.
Diğer yandan, yeni sezonda 5 boğulma vakasının yaşandığı, görevlilerin zamanında müdahaleleri ile ölüm olayının önüne geçildiği kaydedildi.

HEDEF MAVİ BAYRAK
Belediye tesisinde, bu yılki bir diğer ayrıntı ise 44 ülkede faaliyet yürüten Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın (FEE), belli kriterlere sahip plaj ve marinalara verdiği ödül olan ‘Mavi Bayrak’ alabilme faaliyetleri oldu.
1,5 kilometrelik denize girilebilen tesiste, halkın ihtiyaç duyacağı alanlara yeni satış noktaları oluşturulduğu, kabinlerin bakım ve boyalarının yapıldığı bildirildi. Duş alma yerlerinin düzenlendiği, çiçeklendirme ve çevre düzenlemesi yapıldığı belirtildi.
Temizlenen kumsala şezlong ve piknik masalarının koyulduğu, denize yakın alandaki metal ferforjelerinin ise yenilendiği kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo