Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İZCİLER, ATATÜRK’ÜN İZİNDELER

İZCİLER, ATATÜRK’ÜN İZİNDELER

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde “100. Yılda Atatürk’ün İzinde 5 İzci Yürüyüşü” gerçekleştiriliyor. Zonguldak’tan yola çıkan izcilere öğrencilerde dâhil olacak.
Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi bayramı olan “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla Karadeniz Ereğli’de de bir dizi etkinlikler yapılıyor.
Alınan bilgiye göre, izci Şahin Bozkurt liderliğinde aralarında bayan izcilerinin de olduğu bir gurup, sabah saatlerinde Zonguldak Valiliği önünden yürüyüşe başladı. Verilen bir molanın ardından geçen 6,5 saatin ardından Elmacı Köyü’ne ulaşan izciler Perihan Bozdağ, Gülşen Akdağ Başaran, Şener Karabina, Telat Nazik, Abdullah Kanca, Sabri Yavuzyılmaz, Abdullah Alpan Çardak ve Mustafa Acar burada kamp kurdu. Yarın (18 Mayıs) tekrar yola çıkacak olan guruba yaklaşık 20 izci öğrencinin de yolda katılması bekleniyor.
Konuya ilişkin Ereğli FM’e konuşan izci lideri Şahin Bozkurt, “yürüyüşümüz bugün sabah 10’da başladı. Şimdi Elmacı Köyü’nde kamp halindeyiz. Yarın sabah 9 gibi yeniden hareket edeceği. Sonraki durağımız ise Erdemir İlkokulu olacak. Burada okulun bahçesinde kamp kurup Pazar günü tören alanına giriş yapılacağız” dedi.

Öte yandan, Pazar günü Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile tören korteji gerçekleştirilecek.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran14
gülücük4
şaşkın1
kızgın1
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın