Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İYİLİK... TESADÜF..!

İYİLİK... TESADÜF..!

Karadeniz Ereğli’de bir öğretmen, yıllar önce Doğu’da görev yaptığı köy okulundaki öğrencilere giysi ve kırtasiye yardımında bulunmak istedi. Ereğli’deki öğretmen, arkadaşları ve burada ki öğrencilerinin de desteğini alarak, yardımda bulunacağı Hakkari’deki okulu aradı. Telefonda konuştuğu müdür yardımcısının aslında yıllar önce o okulda okuttuğu öğrencisi olduğunu anlayınca duygu dolu anlar yaşandı.


ÖZEL HABER/
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ki Nimet İlkokulu’nda öğretmen Sevil Yılmazçetin, 3. sınıf öğretmenleri ile birlikte yardımlaşma hareketi gerçekleştirdi. Yaklaşan Bayram öncesi öğrencilerine yardımseverliği aşılamak isteyen öğretmenler, Doğu’da bir köy okuluna yardım etmek kolları sıvadılar. Nimet İlkokulu öğrencileri Hakkari’de hiç görmedikleri yaşıtları için onlarca kalem oyuncak, giysi ve kırtasiye malzemesi topladılar.
MÜDÜR YARDIMCISI, ÖĞRENCİSİ ÇIKTI…
Yıllar önce Hakkari Çukurca Cumhuriyet İlkokulu’nda da görev yapan 18 yıllık öğretmen Sevil Yılmazçetin, okulu aradığında telefonu açan müdür yardımcısına böyle bir düşünceleri olduğunu belirtti.
Müdür yardımcısı, isminin “Erdal Akdemir” olduğunu söylediğinde ise Sevil öğretmen telefondaki kişinin yıllar önce kendi sınıfında okuttuğu öğrencisi olduğunu anladı, duygusal anlar yaşadı.
HEDİLER YERLERİNE ULAŞTI
Toplanan yardımlar ise Hakkari’deki her öğrencinin isimleri yazılarak paketlendi, geçtiğimiz gün gönderildi. Öğrenciler, birbirlerine teşekkür ve başarı dileklerinde bulundukları mektupları da paketlerin içine koydular. Hediyeleri alan öğrencilerin duyduğu mutluluk ise görülmeye değer türdendi.
Sevil Yılmazçetin, projenin sonunda arkadaşları Şennur Baysal ve Ergül Çakır’a teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca projenin yürütülmesinde emeği geçen Nimet İlkokulu Müdürü Cengiz Gökay ile Müdür Yardımcısı Suat Karaaslan’a da ayrıca teşekkür ettiğini bildirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran17
gülücük2
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın