Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İtalyan Bilardocu Giuseppe, Karadeniz Ereğli'de

İtalyan Bilardocu Giuseppe, Karadeniz Ereğli'de

Türkiye Bilardo dünyasının ustalarından Savaş Bulut, İtalya’dan gelen bilardocu arkadaşını Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde ağırladı.


Bulut, ilçedeki konukları ile birlikte ziyaret ettiği Üstün Bilardo Salonu’nda yaptığı açıklamada,  her yıl bir ayağı Türkiye’de yapılan Dünya Bilardo Şampiyonası’na, çeşitli ülkelerden bilardo sporcularının katıldığını söyledi.

Kendilerinin de yurt dışındaki Dünya Kupası ve çeşitli organizasyonlara katıldıklarını anlatan Bulut, şöyle dedi:

“Bu vesileyle çok sayıda yabancı sporcu dostumuz oluyor. Bunlardan biri de İtalyan Giuseppe Tiranno’dur. Arkadaşım da bir çok yabancı gibi her yıl ülkemizdeki Dünya Şampiyonasına katılır. Ancak, genellikle zamanlarını İstanbul ve şampiyonanın yapıldığı yerlerde geçiriyorlar. Bu yıl ise kendisini bölgemizde ağırlamak, ve gezdirmek istedim. Bu önerime sıcak bakarak, eşi Michela di Berardino ve oğlu Davide Tiranno ile birlikte Düzce’ye gelen arkadaşımı, önce ilimizde, ardından da Ereğli ilçemize getirerek gezdiriyorum. Ereğli’ye geldiğimizde ise bölgenin en düzenli bilardo salonlarından Üstün Bilardo’ya uğrayarak, sahibi sevgili Cüneyt Solukcu ve buradaki bilardocu arkadaşlarımı da görmek, misafirimizi tanıtmak istedim. İlçemizde çok güzel bir salona sahipsiniz. Buradaki arkadaşlarımızın yakın ve sıcak ilgisi şahsımı ve misafirlerimizi son derece memnun etti. Bu ziyaret vesilesiyle, ülke dışında gelen bilardocularımızı sadece İstanbul ve şampiyonanın yapıldığı illerde değil, ülkemizin çeşitli bölgelerini de gezdirerek tanıtıma katkı sağlamış olduğumuza inanıyorum.” Bulut’un, salondaki bilardocularla spor üzerine sohbeti sırasında, İtalyan konuk sporcu Tiranno da, Mehmet Göktekin ile kısa süreli bilardo oynadı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın