Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İSTİNAT DUVARINI AŞAN DALGALAR

İSTİNAT DUVARINI AŞAN DALGALAR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak'ta, etkili olan rüzgar ve yer yer yağan yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar, zaman zaman Liman Caddesi’ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz’de şiddetli rüzgar ve yağmur etkisini sürdürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağmur nedeniyle Karadeniz’deki dalgalar şiddetini artırdı. Liman Caddesi’ndeki 7 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aşan dalgalar zaman zaman liman içerisine girdi. 
Saatte yaklaşık hızı 21 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle balıkçı tekneleri liman içine demirledi. Öte yandan yağmur suyu ile birlikte gelen çöpler, dere yataklarından denize ulaşan, pet ve cam şişeler, odun parçaları ve çeşitli molozlar, denizdeki dalgalanma sonucunda kirliliğe neden oldu. Meteoroloji yetkililerinden öğrenilen bilgilere göre sağanak ve şiddetli rüzgarın, aralıklarla etkisini sürdürmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının önümüzdeki pazar gününden itibaren artması bekleniyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın3
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın