Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞTE O CADDE VE SOKAKLAR !.

İŞTE O CADDE VE SOKAKLAR !.

İl merkezinde sigara içme yasağının olduğu cadde ve sokaklar açıkladı.


 

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. Maddesi gereği 12.11.2020 tarihinde İlimiz Valisi Mustafa TUTULMAZ başkanlığında toplanarak İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarihli ve 18579 sayılı “Corona Virüs Ek Tedbirleri” konulu Genelgesi doğrultusunda aşağıdaki kararlar alınmıştır.

* İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 09.09.2020 tarih ve 71 nolu Ara Kararı ile meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) herhangi istisna olmaksızın maske takma zorunluluğu getirilmişti. Ancak özellikle vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu/bulunabileceği cadde, sokak, park ve bahçeler gibi yerlerde sigara içtiğinden bahisle/bahanesiyle bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları, aşağıya indirdikleri, doğru şekilde kullanmadıkları görülmektedir.
Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen Koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maske kullanımında sürekliliğin sağlanması son derece önem taşımaktadır.

 Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren Gazipaşa Caddesi, Uzun Mehmet Caddesi, Nizam Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Fevzipaşa Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Acılık Caddesi, Bakkaloğlu Caddesi, İstasyon Caddesi ve bu caddelerin ara sokaklarında sigara içme yasağı getirilmesine karar verilmiştir."

Bu arada Ereğli içinde sigara içmenin yasak olduğu cadde ve sokakların  ilçe Hıfzısıhha kurulu tarafından açıklaması  bekleniyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Ersin Ereğli

12 Kasım 2020 - 19:45

Kişiler ayrımı yapıldığı müddetçe kurallar her zaman cignenecektir.Cezayı ilk önce denetleme yapan yetkiliye keseceksin.

Yorum Yazın