Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Irmağa düşen dana kurtardı

Irmağa düşen dana kurtardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ırmak kenarına düşen bir dana, uzun uğraşlar sonrası kurtarıldı.


Alınan bilgiye göre Kepez Mahallesi Dağ Evleri mevkisindeki Yaraşlı Barajı yakınlarında Orhan Duru’ya ait dana otlamaya çıktıktan kısa süre sonra kayalıkların arasında mahsur kaldı. Duru ve yardımını istediği köylüler kendi imkanları ile danayı kurtarmak istese de bunda başarılı olamadı.
Ertesi gün Muhtar Baki Karaaslan ile görüşen Orhan Duru, önce AFAD’dan danayı kurtarmak için helikopter istedi. AFAD, bu konularda çok tecrübeli olan Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye ekiplerinin bu kurtarma operasyonunu yapabileceğini belirterek, itfaiye ile irtibata geçti.
Olay yerine gelen itfaiye ve zabıta ekipleri, ilk olarak danayı düştüğü kayalıkların arsından çıkardı. Yürütmeye çalışılan dananın yürüyemeyeceği anlaşılınca itfaiye tarafından sedye getirildi. Sedyeye alınan dana, patika yoldan taşınarak, zabıtaya ait 4X4 araca alındı. Dağ yolundan pikap ile taşınan dana ahırına getirilerek burada Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince tedavi edildi.
Duru, hayvanını kurtardıkları için Kdz. Ereğli Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.  Belediye itfaiye, zabıta ve veteriner işleri müdürlüğü ekipleri çalışmanın ve tedavinin sona ermesinin ardından mahalleden ayrıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın