Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İNSANLARDAN YİYECEK İSTEYEN HAYVANLAR

İNSANLARDAN YİYECEK İSTEYEN HAYVANLAR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki esnaf lokantasına her gün 3 öğün aynı saatlerde gelen köpek, kedi ve bir kuş, lokantanın çalışanlarınca besleniyor. Öyle ki sokak hayvanları için ayrı mönüler bile oluşturulmuş.
Ülke gündeminden bir türlü düşmeyen ‘hayvanlara işkence’ haberleri yanı sıra, iyi insanların olduğu görülen Karadeniz Ereğli’de, ‘dilsiz kullar’ ile insanlar arasında geçen renkli diyaloglara yenisi eklendi.  

KÖPEĞİN MÖNÜSÜ AYRI
Sobacılar Çarşısı’ndaki Şahinler Lokantası’nda çalışan servis personelinden Canan Çoban, yaptığı ile adeta insanlık dersi verdi. Adını ‘Barış’ koyduğu sokak köpeği, günün belli saatlerinde lokantanın dışına gelerek yiyecek istiyor. Canan Çoban ise onu gördüğünde işini bırakıyor en sevdiği yiyecekler ile besliyor. Barış’ın sabah çorba-ekmek, öğle tavuk-pilav akşam ise et yemeklerinden yediğini anlatan Çoban, Barış yemek yerken onu tıptı çocukmuş gibi seviyor.
YEMEK KONUSUNDA SEÇİCİ OLAN  KEDİYE DE FORMÜL BULUNMUŞ!
Lokantanın diğer beslediği havyan ise adı ‘Savaş’ konulan bir kedi. Savaş’ta tıpkı Barış gibi 3 vakit geldiği Şahinler’de öğününü alıyor. Yiyecek konusunda biraz seçici olan Savaş’ın mönüsü de buna göre ayarlanmış. Sevimli kediye döner ve köfte yediriliyor.
YABANİ SERÇEYİ EVCİLLEŞTİRMİŞLER
Görüntülenemese de lokanta çalışanlarını ailesi gibi benimseyen bir de serçe kuşu olduğu öğrenildi. Yabani oluşu ile bilinen serçenin adeta evcilleştiği, lokanta çalışanlarının eline konarak ekmek kırıntılarını yediği belirtildi.     
YANLIZCA ONLAR DEĞİL! BİZİMDE BİR MARTIMIZ VAR..!
Öte yandan, Ereğli FM çalışanları da, her gün aynı saatte camın kenarına konan, kendisi ile ilgilenilmeyince gagası ile camı tıklayan martıyı besliyor. Onu her görgünde, “işte geldi bizim ki” diyerek beslenmesi görevini üstlenen radyo yayıncılarımızdan Gülçin Acaroğlu Demir, mutfakta onun için hazır tuttuğu ekmek, simit ve kimi zamansa peynir ile ‘Şapşik’ dediği martıyı besliyor. Şapşik, yaklaşık 6 aydır her gün birbirine yakın saatlerde gelerek nasipleniyor.  

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran4
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
Ozan Bora

27 Şubat 2019 - 17:22

iyi ki varsınız

Gülnaz Solmaz

27 Şubat 2019 - 17:20

vala iyi ki varsınız

Hasan Çoşkun

27 Şubat 2019 - 17:17

allah bin kere razı olsun sizden ..

Çağla Kaya

27 Şubat 2019 - 17:16

iyi insanlar iyi ki varsınız..

Songül Çimen

27 Şubat 2019 - 17:16

gülçin abla radyo programında hep bahsediyor hayvanları doyurun eziyet etmeyin diye helal olsun gerçekten

Arya Acar

27 Şubat 2019 - 17:13

allah razı olsun sizden iyi insanlar iyi ki var

Yorum Yazın