Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İLÇE TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR!

İLÇE TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR!

Devlet ve yereli temsil eden ilçenin iki amiri, Karadeniz Ereğli’deki farklı noktalarda bulunan tarihi mekanları gezdi. Amaç ilçe turizmini hızlandırmak.


Alınan bilgiye göre Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tarih ve kültürel varlıkları incelediler.
İki yöneticiye ise ziyaretlere Müze, Milli Eğitim ve Milli Emlak müdürlüklerinin müdürleri ile Ereğli Belediyesi’nin mimar ve mühendislerden oluşan teknik ekip eşlik etti.
Gezide, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı bünyesinde bulunan Piyale Paşa Konağı gezisine Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu’da katıldı.

ÇORUMLUOĞLU: KAFAMDA BAZI ŞEYLER CANLANDI
Kaymakam Çorumluoğlu, çok faydalı bir gezi yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
“Ereğli’de neler yapabilir, turizm alanında ortak projeler ne yapabiliriz? diye incelemeye çıktık. Bizim için çok faydalı bir gezi oldu. En azından turizme yönelik olarak Ereğli’de neler yapılabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Benimde kafamda bazı şeyler canlandı. Tabi ki bu tür çalışmaları yapmak için önce şehri yönetenler olarak bizlerin düşünüp kısa ve uzun vadeli programlar yapmamız gerek. Onun bir başlangıcı olarak görüyorum bugünkü geziyi. Belediye başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına bizlere böyle bir fırsat verdikleri için de teşekkür ediyorum. İnşallah Turizm alanında güzel çalışmalara vesile olur.”
Başkan Uysal ise Çorumluoğlu’na verdiği destekler için teşekkür ettiği sözlerinde, “inanç turizmi, doğa ve kültür turizmi, deniz turizmi, spor, kültür, sanat olmak üzere birçok alanda Ereğli’mizin var olan mevcutlarını ortaya çıkartarak bir yol haritası belirlemeye çalışıyoruz. Bunun altyapısını hazırlayıp “Kültür Yolu Projemizi” hayata geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın