Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İKİZ KULELERE GİTTİLER

İKİZ KULELERE GİTTİLER

ANKARA

Ankara’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısına, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da (ETSO) katılım olduğu bildirildi.
ETSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karadeniz Bölgesi’ndeki Odalar ve Borsalar temsilciliklerini kapsayan toplantı, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.
Açıklamada, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki düzenlenen toplantıda oda, borsalar ve TOBB’un iş dünyası için yaptığı faaliyetler masaya yatırıldığı kaydedildi. Açıklamada aktarılan diğer ayrıntılar ise şöyle:
1 MİLYON 200 KİŞİYE İŞ İMKANI
“Hisarcıklıoğlu istişarenin önemine işaret ettiği konuşmasında, oda ve borsa başkanlarından, gerçekleştirilen faaliyetleri ve oluşturulan imkanları üyeleriyle paylaşmalarını ve bilgilendirmelerde bulunmalarını istedi.
Toplantıda ekonomide yaşanan gelişmeler, Türkiye’de ve bölgede iş dünyasının röntgenini çeken anket çalışmaları ve özellikle son 6 ayda iş dünyası adına hükümetten neler talep edildi ve hayata geçirildiğine dair ayrıntılı sunumlar yapıldı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, büyüme rakamlarının moral verdiğini belirten konuşmasında, yılsonuna kadar büyümenin devam edeceğini umduklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlayan istihdam çalışmalarına da değinerek, TOBB üyelerinin 6 ayda 1 milyon 200 kişiye iş imkanı sağladığını dile getirdi.”
Öte yandan, toplantıya Ereğli’den ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker ve Genel Sekreter Gündüz Acar’ın katıldığı duyuruldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo