Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İki futbol otoritesi, Ereğli’yi yakından takip ediyor!

İki futbol otoritesi, Ereğli’yi yakından takip ediyor!

Türkiye’nin yakından tanıdığı iki önemli spor adamı, Yusuf Zobar’ın hazırladığı “Gündem Özel” programında Ereğli Belediyespor’u konuştu....


TRT Spor Yorumcusu Serkan Reçber:
* Bundan sonra da Ereğli’ye daha sık gelip Ereğli’ye daha fazla vakit ayıracağız. Ereğli’nin bütün güzelliklerini, ulusal medyada paylaşacağız.
* Ereğli Belediyespor yönetiminin vizyoner bir yönetime sahip olduğunu, Ereğli halkının futbolu çok iyi bildiğini ve sevdiğini, kalitenin yükselmesini Ereğli’ye çok fazla yakışacağını düşünüyorum.   

Türk Milli Takımı eski futbolcusu Fatih Akyel:
Ereğli Belediyespor’un antrenmanını izledik. Hocası ile beraber çok iyi şeyler yapabileceğini gördük. Bunu 3 haftadır görüyorduk, takip ediyoruz.
Ereğli Belediyespor’un iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.  

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı aynı zamanda Karadeniz Ereğli Belediyespor Kulübü Başkanı Hüseyin Uysal ve kulübün 2’nci Başkanı Halil Bozkuş’un davetlisi olarak Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Türkiye’nin tanıdığı iki spor adamı, Ereğli FM’de konuştular.
Yusuf Zobar’ın hazırladığı “Gündem Özel” programda açıklamalarda bulunan Devlet kanalı TRT Spor Yorumcularından Serkan Reçber, Ereğli’de olmaktan büyük keyif aldığını, gördükleri sıcaklıktan ise memnun kaldıklarını söyledi. Bundan sonra Ereğli’ye daha sık geleceğini, ilçenin güzelliklerini, ulusal medyada anlatacağını belirten Reçber, “Özkan Özyiğit kardeşimin (Ereğli Belediyespor Yöneticisi) bize ziyadesi ile anlatımlarını bugün kendimiz gördük. Anlatımlarından daha iyi bir Ereğli gördüm açıkçası. Son derece sıcak, samimi güzel bir ilçemiz. Burada vakit geçirerek değerli dostlar kazanmaktan dolayı fevkalade mutluyum. Geri döndüğümde, daha önce kafamda oluşturduğum Ereğli’nin çok üstünde bir Ereğli gördüğümü anlatacağım” dedi.
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 6. Grupta mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor hakkında da görüşlerine aktaran Reçber, şu sözlerle konuştu:
“Ereğli’nin arzulanan bir üst lige çıkacağını düşünüyorum”
“Ereğli’de, bir kere çok iyi bir belediye başkanı var. Futbolu çok seviyor. Ereğli Belediyespor’un hak ettiği bir üst lige çıkabilmesi için yapılabilecekleri konuştuk. Başkanında (Hüseyin Uysal) farkındalıklarının olması, çok doğru bir yönetim sergilemesi ve yeni değişim ile beraber Ereğli’nin arzulanan bir üst lige çıkacağını düşünüyorum. Temennim ve isteğim tamamen bu yöndedir. İnanmadığımı söylemem ve eğer ben buna inanmasıydım buradan ifade etmezdim. Ereğli, çok kısa süre içinde hak ettiği yere gelecektir.
Şampiyonluğa giden yolun formülünü açıkladı!
Karadeniz Ereğli Belediyespor İkinci Başkanı Sayın Halil Bozkuş Beyefendi ile yaptığım sohbette ifade ettiğim gibi; bu ligden çıkmak zor. Ereğli’nin kalitesini daha iyi yansıtabileceği bir ligi olduğunu düşünüyorum. Lig yükseldikçe kaliteniz de yükseliyor. Ereğli Belediyespor yönetiminin vizyoner bir yönetime sahip olduğunu, Ereğli halkının futbolu çok iyi bildiğini ve sevdiğini, kalitenin yükselmesini Ereğli’ye çok fazla yakışacağını düşünüyorum.  Önemli olan birçok şeyi doğru yapabilmektir. Burada taraftarlara büyük görev düşüyor. Ereğli halkına büyük görevler düşüyor. Ben, yönetimin, futbolcular ile beraber değişen yeni teknik adamla birçok doğruyu beraber yaptığını, taraftardan da bu desteği görmesi halinde şampiyonluğun kendinden geleceğini düşünüyorum. Ereğli’de doğru bir yapılanma görüyorum. Sürecin, bundan sonra Ereğli Belediyespor lehine gelişeceğini tahmin ediyorum. Bu yüzden Ereğli halkının, Ereğli Belediye Başkanına, yönetime ve taraftara güvenerek desteğini arttırması gerekiyor.”  
Akyel: BAL’dan daha yukarıları hak ediyor
Fenerbahçe ve Galatasaray formalarını da giyen Türk Milli Futbol Takımı’nın eski oyuncusu Teknik Direktör Fatih Akyel ise Ereğli’ye ilk kes geldiğini anlattığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Özkan benimde çok sevdiğim bir kardeşimdir. Daha önce Ereğli’yi anlatıyordu. Gerçekten, insanlar çok sıcak. Deniz kıyısında çok şirin bir ilçemiz. Belediye başkanımız bizi çok iyi karşıladı.
Ereğli Belediyespor’un antrenmanını izledik. Hocası ile beraber çok iyi şeyler yapabileceğini gördük. Bunu 3 haftadır görüyorduk, takip ediyoruz. Ereğli Belediyespor’un iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Ereğli Belediyespor, BAL Ligi’nde ciddi taraftarı olan ekiptir. Bunun için, BAL’dan daha yukarıları hak ediyor. Hedeflerine inşallah bir an önce gelecektir diye düşünüyorum.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın