Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İHTİYAÇ DUYULAN KAN “SOSYAL MEDYADA“ BULUNDU

İHTİYAÇ DUYULAN KAN “SOSYAL MEDYADA“ BULUNDU

Zonguldak’ta yoğun bakımda yatan lösemi hastası için günde 10 ünite kana ihtiyaç duyulması nedeniyle sosyal medyada başlatılan kampanya destek görüyor.

Üç yıl önce kalça kemiğindeki ağrı sebebiyle hastaneye giden ve tetkikler sonucu kan kanseri teşhisi konulan lise son sınıf öğrencisi Selçuk Erdoğan’ın (20), sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürdürülüyor.

Günlük 10 ünite A Rh pozitif kana ihtiyaç duyulan Erdoğan için ailesi ve arkadaşlarının temin konusundaki sıkıntıyı aşmak için sosyal medyada başlattığı kampanya destek görüyor.

Her gün çok sayıda kişi, Erdoğan’ın ihtiyaç duyduğu kanın temin edilmesi için hastaneye bağışta bulunuyor.

Özel sektörde maden işçisi olarak çalışan baba Metin Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üç yıl önce oğlunu kalçasında şiddetli ağrıyla hastaneye götürmelerinin ardından lösemi olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Oğluna tedavi sürecinde ilik nakli yapıldığını anlatan Erdoğan, "Ancak evladım sağlığına kavuşamadı. Yeniden hastalık belirtileri ortaya çıktı ve 15 gündür yoğun bakımda. Şu an aşırı derecede kanaması var. Kanaması devam ettiği için her gün taze kana ihtiyacımız var. Günde en az 8-10 ünite kan veriliyor. Sosyal medyada yardım kampanyası başlattık. Paylaşımımızı görenler hastaneye geliyor. İstanbul ve Antalya gibi şehir dışından kan vermeye gelenler bile oldu. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

Selçuk Erdoğan’ın arkadaşı Kevser Akçınar da ellerindeki imkanları kullanarak kan bulmaya çalıştıklarını, duyarlı vatandaşların desteğinin kendilerini çok duygulandırdığını dile getirerek, sosyal medyanın yanı sıra hastane önünde broşür dağıtarak kan bulmaya çalıştıklarını anlattı.

Kan vermeye gelen Onur Tan da kampanyayı sosyal medyada gördükten sonra hastaneye geldiğini, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ettiğini kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın