Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HER TÜRK ASKER DOĞAR...

HER TÜRK ASKER DOĞAR...

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de 38 özel birey, askeri üniforma giyerek 1 günlük temsili askerlik yaptı.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde tören gerçekleştirildi. Sabahın erken saatlerinde başlayan askerlik gününde, 38 özel bireye askeri üniformaları giydirildi, saç-sakal tıraşları yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Deniz Kuvvetlerini tanıtıcı brifingler verildi.
Daha sonra ise Garnizon içindeki Koramiral Doğan Toktamış Spor Salonu’nda ki yemin töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Asker künyeleri boyunlarına asılan leventler, etrafında sıralandıkları ve üzerinde Türk Bayrağı ile ağır makineli silahın konulduğu masaya ellerini dayayarak yemin etti.
Temsili erler adına bir konuşan yapan Deniz Çavuş Mehmet Zeki Aksungur, asker olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, kendilerine bu fırsat verildiği için ilgililere teşekkür etti. Ardından Deniz Er Cüneyt Yalçın yaş kütüğüne tertip plaketini çaktı.
AİLELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu ise temsili askerlik uygulamalarının yüce Türk Milleti’nin vatan sevgisinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Uygulamanın Dünya’da bir örneği bulunmadığını belirten Yazıcıoğlu, şöyle dedi:
“Değerli aileler çalışma ve gayretleriniz her türlü takdirin üzerindedir. Ne mutlu size ki yürekleri vatan sevgisiyle dopdolu olan bu gençleri, bu yaşlara getirerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu saflarına katılmalarını sağladığınız. Bizler, sizler ve arkadaşlarımızla böyle anlamlı bir gün geçirmekten büyük bir onur ve gurur duyduk. Onları bugünlere getiren siz anne ve babaları en samimi duygularla kutluyorum. Bugün hatırası hayatınız boyunca anılarınızdan ve yüreğinizden çıkmayacak mutlu bir gündür.
Biraz önce sizler mukaddes bayrağımızın üzerinde silah tutarak omuz omuza yemin ettiniz. Sizlerin sevdiklerinizle, düşüncelerinizle, başarılarınızla engel yoktur; biz bugün bunları gördük, yaşadık. Sizleri seviyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Bundan sonra da sizlere gönlümüz ve komutanlığımızın kapıları sizlere sonsuza kadar açık olacaktır. Andımız yüce milletimize, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine ve değerli ailelerinize, sizlere hayırlı uğurlu olsun.”
Tören bitiminin ardından spor salonunun önündeki geniş alanda çizilen çıpa (ÇAPA) figürünün üstünde duran temsili askerler, aileleri ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdiler. Öte yandan; temsili askerlik yapacak özel bireyler karavanadan öğle yemeklerini yediler.

-KATILIM-
Törene, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi Başkanı İrfan Erdem, sanayici-işadamı hayırsever Akın Tatoğlu, komutanlıkta görevli rütbeli askerler, daire amirleri, gaziler, şehit yakınları ve özel bireylerin aileleri katıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın