Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Hem korkutan hem de ‘düşündüren’ yangın

Hem korkutan hem de ‘düşündüren’ yangın

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı A. Sofular Köyü’nde yanan bir ev oturulmaz hale geldi.
Alınan bilgiye göre, dün öğle saatlerinde, köyün merkez mahallesinde Mehmet Ercan’a ait evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Ev sahibi Ercan’ınemekli maaşını almak amacıyla Ereğli’de olduğu sırada çıkan yangını, evin bahçesinde çalışan eşi Şerife Ercan fark ederek yardım çağrısında bulundu. Kimsenin kalmadığı evin çevresindeki ağırda bulunan inek ve kümes hayvanları kurtarıldığı anlarda yangın daha da büyüdü. Haber verilmesi üzerine gelen olay yerine gelerek Ereğli Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalede bulunarak söndürdüğü yangın sonrası, evin kullanılamaz hale geldiği görüldü.
Yapılan ilk incelemede ise yangının, elektrik kontağından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.
Bu sırada köy sakinleri, Ereğli Belediyesi itfaiyesinin zamanında geldiğini belirtirlerken, “ancak, daha önce haber verilen Ormanlı Belediyesi itfaiyesi ise gelmedi. Mesafe olarak köyümüze daha yakın olan Ormanlı’dan itfaiye gelseydi hasar bu kadar olmayabilirdi. Ereğli Belediyesi ekipleri ise yangının tamamen sönmeden olay yerinden ayrılmadılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dediler.
İtfaiye birimi lav edildi
Bu arada, Ormanlı belediyesi yetkililerinden edinilen bilgide ise belediye bünyesindeki İtfaiye biriminin ’Personel Yetersizliği’ nedeniyle geçtiğimiz yıl kaymakamlık talimatı ile lav edildiği bildirildi.
elediye yetkilileri, bölgedeki yangın olaylarına müdahaleye gelen Ereğli Belediyesi ekiplerine, 5 tonluk su tankı ile su takviyesi yaparak destek olduklarını kaydettiler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo