Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Sünnette bu yıl, vosvoslar vardı

Sünnette bu yıl, vosvoslar vardı


EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesince, toplu sünnet şölenlerinden 23’üncüsü gerçekleştirildi.
Alınan bilgiye göre, etkinliğin başlangıç noktası olarak belinlenen Sahil Kafede kortej oluşturuldu. Korteje, ilçeye Türkiye’nin farklı şehirlerinden davet edilen Volkswagen’in halk dilinde ’vosvos’ olarak bilinen klasik otomobilleri korteje dahil edildi.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, üstü açılan otomobile binerek kontejin ön sırasında yer aldı. Cumhuriyet Caddesi, Uzunkum Caddesi, Ömer Halis Demir Caddesi ve Devrek Caddesi güzergahı birbiri ardına takip eden klasik otomobiller, kendilerine şaşkın gözlerle bakanlara klakson çalarak karşılık verdiler. Kortej, etkinliğin yapıldığı Ereğli Belediyesi Düğün Salonu’nda son buldu.

USYAL, TEBRİK ETTİ
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kur’an-ı Kerim Tilavetinin yapılması ve dualar edilmesinin ardından konuşmasında, sünnet olan/olacak çocukları tebrik ederek, “artık adamlığa ilk adımını attılar. İnşallah ileride de vatana, millete, bayrağa hayırlı evlatlar olurlar. Çocuklarımızla birlikte bütün ailelerimizi de yürekten kutluyorum” dedi. Uysal, konuşmasının ardından sünnet organizasyonuna katkılarından dolayı sponsorlara teşekkür plaketi takdim etti.
Program tüm çocuklara bisiklet hediye edilmesi ve cesaret sertifikalarının dağıtılması ile son buldu. Sünnet Şöleni etkinliklerinin aynı gün 19.00’da Amfi Tiyatro’da yapılacak eğlence ile devam edeceği öğrenildi.

BU YIL 215 ’ADAM’
Öte yandan, geleneksel sünnet şölenleri kapsamında 2014 yılında 135, 2015 yılında 138, 2016 yılında ise 184 çocuğun sünnet ettirildiği, bu yıl ise 215 çocuğun sünnet ettirdiği/ettirileceği kaydedildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo