Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HEDEF, ENGELSİZ BİR EREĞLİ

HEDEF, ENGELSİZ BİR EREĞLİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi, ’03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kutlama ve açılış programı gerçekleştirdi.

Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonu’nda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve Özel Duyan Eğitim Merkezi öğretmenlerinin işaret diliyle birlikte söylenen İstiklal Marşı ile başladı.

 ’Çözüm bekleyen sorunlar var’

Başkan Uysal’ın sayesinde şehirde bazı engelleri aştıklarına dikkat çeken Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, eğitim, istihdam, ulaşım, imar ve mimari konularda sorunlar yaşadıklarını belirterek,“Engellilerin halk otobüslerine ücretsiz binmesi gerekiyor. Bu sorunun çözülmesini istiyorum” dedi.

’Ereğli’de sözde kararda sizindir’

Başkan Uysal’da yaptığı konuşmada, “Bugünden sonra Ereğli’de sözde kararda sizindir. Sizin dedikleriniz olacak, önereceksiniz bizde yapacağız. Ama yollarla, şarj istasyonlarıyla yetinmeyeceğiz. Engellilerin halk otobüslerine ücretsiz binmesi konusunu da çözeceğiz” dedi.

’Engellilerimiz sosyalleşti’

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’da, “Biz, hem yerel hem de merkezi yönetimler olarak engelliler için çok hizmet yaptık yapmaya da devam edeceğiz” diyerek başladığı konuşmasında, “ Engeliler için bakım ve rehabilitasyon merkezleri, evde bakım hizmetleri, okullar ile bakanlığın sağladığı maddi kaynakların hiç biri önceden yoktu. Bunlar sağlandıkça engellilerimiz sosyalleşti.” diye konuştu.

Özel Çocuklar gösterisi yapıldı

Etkinliğin son bölümünde ise tamamı engelli bireylerden kurulu Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, öğretmenleri gözetiminde dans gösterisi sundu. Gösteri, uzun süre alkışlandı.

Ayrıca Karadeniz Ereğli Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri de mini bir konser verdi.

Buradaki tören derece giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve Konya’da Türkiye Şampiyonu olan Karadeniz Ereğli Belediye Spor Oturarak Voleybol Takımı’nın sahneye davet edilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi. 

Şarj İstasyonları açılışı yapıldı

Etkinlikle, ilçenin iki farklı noktasında kullanımına bir süre önce başlanan engelli akülü tekerlekli sandalyeleri şarj istasyonları da Başkan Uysal, Başkan Yardımcıları ve Başkan Şentürk’ün kurdele kesimiyle birlikte resmen açılmış oldu.

AKM’den açılışın yapılacağı alana engellilerle birlikte empati yaparak tekerlekli sandalyeye ile giden Başkan Uysal, bu tür istasyonların sayılarının artırılması gerektiğine dikkat çekerek, ilçedeki AVM’ lerde de bulunması gerektiğini söyledi.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın