Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HAYALİNE 64 YAŞINDA KAVUŞTU!.

HAYALİNE 64 YAŞINDA KAVUŞTU!.

Yarım bıraktığı hukuk eğitimini yıllar sonra afla üniversiteye dönerek bitiren 64 yaşındaki iki torun sahibi Yıldız, kızının yanında yaptığı stajının ardından cübbesini giydi.

Yarım bıraktığı hukuk eğitimini yıllar sonra afla üniversiteye dönerek tamamlayan 64 yaşındaki iki torun sahibi Şakir Yıldız, kızının yanında yaptığı stajının ardından büro açarak avukatlığa başladı.

Çocukluğunun geçtiği Kars’ta okula gidemeyen ve öğretmeninin çabasıyla 10 yaşında ilkokula başlayan Yıldız, gençlik yıllarında çalışmak için Zonguldak’ın Ereğli ilçesine geldikten bir süre sonra askere gitti.

Vatani görevi sırasında 22 yaşında ortaokul, 30 yaşında da lise diploması alan Yıldız, evli olduğu 1982’de sınava girerek İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

İkinci çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından birinci sınıfta hukuk eğitimini bırakan Yıldız, hukuk fakültesinden mezun olan kızı Tuğba Yıldız Göktepe’nin kendisini cesaretlendirmesiyle 2009’daki aftan yararlanarak yeniden üniversiteye döndü.

Mezun olduktan sonra kızının yanında stajını da tamamlayan Yıldız, geçen ay cübbesini giydi ve avukatlık bürosu açtı.

Hayaline kavuşmuş bir "dedeyim"

İki torunu bulunan Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, en büyük hayalinin hukuk okumak olduğunu ancak yaşam kavgasının buna gençlik yıllarında izin vermediğini söyledi.

Bir fabrikada işçi olarak çalışmasının ardından yıllarca bakkal işlettiğini anlatan Yıldız, şöyle konuştu:

"Avukat kızım, bir gün beni arayarak cesaretlendirdi ve birinci sınıfta bıraktığım fakülteme geri döndüm. Sınıf arkadaşlarım, bana ’Dede’ diye sesleniyordu. Kars’ta başlayan 50 yıllık okul hayatının sonunda avukat olmayı başardım. Hayaline kavuşmuş bir dedeyim, herkesin emekli olduğu yaşta avukatlık büromu açtım. Bir kez daha eğitimde yaşın önemli olmadığını böylelikle göstermiş oldum. Azmedince her şeyi başarmak mümkün. Artık adliye koridorlarında avukat olarak hukuk mücadelesi veriyorum."

Yıldız, kendisini tekrar fakülteye dönmeye ikna eden kızımın yanında stajını tamamlamanın ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu işaret ederek kızıyla ayrı bürolarda serbest avukat olarak çalıştıklarını kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın