Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Hay böyle trafiğin!..

Hay böyle trafiğin!..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin bir numaralı ‘gündemi’ olan trafik ‘eziyeti’ görüntülendi. Çarşı merkezinden hareket eden halk otobüsü 1.5 kilometreyi kaç dakikada gidebildi? Toplu taşımayı kullananlar neler yaşadı? O anlar saniye saniye kaydedildi…


Türkiye’nin kuzeyinde Batı Karadeniz Bölgesi’nde 976 kilometre kare olan içinde kalan, kendisine bağlı ise 3 belde ve 93 köy bulunan Karadeniz Ereğli’de, akşam saatlerinde trafiğe çıkmak demek, başka bir deyişle ’çile’ anlamına geliyor.
’Ekşisözlük’te “arabayla içinden çıkamadığım ilçe” ve “kişi başına düsen otomobil sayısında Türkiye ortalamasını kat kat katlayan, kişi başına düşen gelirde ilk 5 kent arasında yer alan ilçe” diye tanımlanan Ereğli, ’çile ile’ baş etmeye çalışıyor.
Köprülü Kavşak… Erdemir çıkışı… Memurların paydosu…
İlçede Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları çalışanları ile Devlet memurlarının iş paydosu ile 18.00 ila 19.30 arasında en yoğun yaşandığı trafik yoğunluğunda, taşıtlar adeta karış karış ilerliyor. Bunda ise geçtiğimiz yıllarda Devrekyolayrımı’na inşa edilen “Köprülü Kavşağın” olumsuz yönde etki ettiği belirtiliyor.
Kavşağın, Alaplı yönünü ile ters istikameti için yapılan üst kısmının ’kullanılmadığı’, alt bölümünün ise aşırı yoğunluktan kilitlendiği ifade ediliyor.
Çarşıdan İstanbul Yolayrımı’na kadar..!
Öte yandan, çarşı merkezinden hareket eden Çilek Halk Otobüsleri’nin Dağevleri seferi midibüsünde yolculuk test edildi. Midibüs 18.06’da seyre başladı. Peki, yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıkta Müftü Mahallesi’ndeki İstanbul Yolayrımı durağına kaç dakika da gidebildi?

                              Cevabı haberin videosunda!.. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın