Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HASTALIKLAR KENDİNİ BELLİ EDİYOR!..

HASTALIKLAR KENDİNİ BELLİ EDİYOR!..

Hastalıklar vücutta kendisini önceden belli ediyor. Bacaklardaki ödem kalp yetmezliği, şişkinlik pankreas kanseri habercisi olabiliyor...

Vücutta ortaya çıkan belirtiler ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabiliyor. Erken teşhis hastalıkların tedavisinde olumlu etki gösteriyor. Uzmanlar yok sayılmaması gereken 6 belirtiyi sıralıyor... 

AYAKTA UYUŞMA: 

Sinsi seyreden şeker hastalığının en önemli belirtilerindendir. Bacak damarlarında tıkanıklık genellikle ayaklarda karıncalanma ve yürürken ağrılara neden olur. B12 vitamini eksikliği, ağır metal zehirlenmeleri, alkolizm, kötü huylu tümörler ve virüs enfeksiyonları bu şikayete neden olur. 

BACAKLARDA ÖDEM: 

Tek bacakta olduğu zaman lenf akımında bir bozukluk, tıkayıcı bir kitle veya damar hastalıkları düşünülmelidir. Her iki bacakta ödem ise varisler, kalp yetmezliği, lenfatik tıkanıklık, karaciğer hastalıkları ve böbrek hastalıklarında görülebilir.

GAZ VEYA ŞİŞKİNLİK: 

Safra kesesi hastalıkları, kalın barsak tümörleri ve son yıllarda sayısı hızla artan pankreas kanserlerinin ilk belirtileri karında sebepsiz şişkinlik, gaz ve bazen kramp şeklinde ağrılardır. 

KASIKLARDA AĞRI: 

Bu belirtiler üreme organlarının iltihabi hastalıkları, yumurtalık kistleri, dış gebelik, çikolata kistleri, yine üreme organlarının ve mesanenin kötü huylu tümörlerini işaret edebilir.

GÖĞÜS AĞRISI: 

Kalbin koroner damarlarında tıkanıklık ve kapak hastalıkları, reflü, mide ülseri, gastrit, zatürre ve akciğer kanseri gibi tedavi gerektiren ve ciddi sonuçlar doğuran hastalıklar göğüs ağrısı yapan hastalıkların başlıcalarıdır.  

 

SABAH

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın