Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HARÇLIKLARINI HARCAMAYAN ÜNİVERSİTELİLER...

HARÇLIKLARINI HARCAMAYAN ÜNİVERSİTELİLER...

EL ELE VERDİLER OKULU TAMİR ETTİLER


Zonguldak Alaplı İlçesinde Bülent Ecevit Üniversite öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir ilkokulu boyadı.
Edinilen bilgiye göre, yürüttükleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Alaplı Sarıkadı Köyü İlköğretim Okulu’nun yenilenmesine karar alan bir grup öğrenci, harçlıklarından aldıkları boya ve malzemelerle okulun istinat duvarı ve okulun iç ve dış boyama işlerini yaptı. Kısa süre içinde okulda tadilat işlerini tamamlayan öğrenciler, minik öğrencilerin bahçede oyun alanları oluşturuldu.
BEÜ Özel Eğitim Bölümü Öğrencileri, okul boyama projesiyle eğitime destek olmayı amaçladıklarını söylediler. Öğrencilerden Selman Akkaş ise, projede olmaktan dolayı mutlu olduğunu aktararak şöyle konuştu:
"Proje kapsamında 10 Öğrenci görev aldı. Sarıkadı İlköğretim okulunun görsel ve ruhsal açıdan ise çevresinin düzenlenmesi için 10 öğrenci kendi harçlıklarımızdan aldıkları malzemelerle İlköğretim okulunda tadilat ve boya yapmışlardır. Ayrıca okulun çevresine istinat duvarı ve okulun merdivenlerini onararak iç ve dış boyasını yaptık. Ayrıca kullanılmayan eşyaları yeniden düzenleyerek farklı işler için kullanılmasını sağladık. Tüm bunları yaparken minik öğrencilerimiz ile birlikte yaptık. Çok zevkli ve faydalı bir çalışma okuldu. Bizde destek veren başta Okul Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’e çok teşekkür ediyoruz."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Sinan KORKMAZ

27 Ekim 2019 - 20:18

Bu vatan evlatlarından teşekkürü esirgersem şayet kendimden utanırım. Teşekkürler VATAN EVLATLARI!

Yorum Yazın