Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HAKLI “SIĞINMA” TALEBİ!

HAKLI “SIĞINMA” TALEBİ!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir gurup kadın, ilçeye açılması istenen “Kadın Sığınma Evi” için destek kampanyası başlattı. Pek çok erkek ise kampanyaya destek verdi.


 

Karadeniz Ereğli Kadın Platformu, hayatlarını çeşitli sebeplerden ötürü mağdur yaşayan kadınlara ses olmak için adım attı. Avukat Mine Yılmaz, Devrim Bulvarı İskele Cami önünde düzenlenen imza kampanyasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınlara yönelik şiddet vakalarını anımsattı, Kadın Sığınma Evi kurulması isteklerini hatırlattı. Karşı cins elinden gelen şiddet olaylarının her geçen gün attığını anlatan Yılmaz, şu sözlerle konuştu:

             KANUNU HATIRLATTI… “BELEDİYE” DEDİ…       
“Günümüzde kadına karşı şiddet artarak devam ederken, bu oran yüzde 14’e kadar çıkmıştır. Her on kadından dördü şiddete maruz kalıyor. Bizler bu nedenle şiddete maruz kalan kadınların psikolojik ve hukuki dayanak almaları, rehabilite olmaları ve topluma yeniden kazandırılmaları için ilçemizde kadın sığınma evi talep ediyoruz.
Belediyeler Kanunu’na göre, töre ve cinayetlerinin önlenmesi ile ilgili genelgede bizlerin bu talebini destekler mahiyettedir. 100 binin aşan belediyelere Kadın Sığınma Evi açma görevi vermektedir. Bizde bu yasadan aldığımız hakkı talep ediyoruz. Ereğli’de kadın sığınma evi istiyoruz.
Bu nedenle bir imza kampanyası başlattık. Bu imza kampanyamız dün bir kahvaltı ile başlattık, hava şartları nedeniyle standımızı bugün açabildik. Ereğli’de yaşan vatandaşlarımızı bu kampanyamızı desteklemeye davet ediyor, imza atmaları için standımıza bekliyoruz."

Mine Yılmaz, kampanyasının bugün (26 Şubat) 17.00’ye kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın