Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Gurbetteki Zonguldaklılar…

Gurbetteki Zonguldaklılar…

Almanya’da yaşayan Zonguldaklı gurbetçilerin birlikte iftar yaptıkları bildirildi.


Edinilen bilgiye göre, Avrupa Zonguldaklılar Derneği‘nce düzenlenen geleneksel iftar yemeği, Ditib Gelsenkirchen-Hassel Mescid-i Aksa Camisi’nde gerçekleştirildi.
Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, burada yaptığı konuşmada, Avrupa Zonguldaklılar Derneği camiası adına gittikçe her yıl daha da yoğun gerçekleşen iftar programının Ramazan ayının verdiği manevi kazançlardan hoşgörü, sevgi, sabır ve huzur ile gecenin açılışını yaptığını söyledi.
Türk Tasavvuf Müziği sunumu ile Recklinghausen Ditib Kuba Camii’nin Küçük semazenler ekibinin semazen gösterisi yapıldı. Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin Almanca izahından sonra ezan ile misafirler iftar sofrasına davet edildiler. 

-KATILIM-
İftara NRW Eyalet Milletvekili Sebastian Watermeier, Azerbaycan fahri Konsolosu Dr. Yuksel Dükan, Gelsenkirchen Belediye başkanı Martina Rudowitz, Zonguldak’ın kardeş kenti Castrop Rauxel‘in Belediye Başkanı Rajko Kravanja, Herten Belediye başkanı Fred Toplak, Gelsenkirchen Bölge Emniyet Müdürü Vekili Andreas Kovert, Gelsenkirchen Evangelik Kilisesi Baş Papazı Montanus, Bochum Cezaevi Sosyal Görevlisi Çağlayan Atış, Karabük-Yeniceliler Derneği Başkanı İbrahim Doğancı, program yapımcısı Mümin Uluç, Avrupa Devrekliler Derneği Başkanı Şahin Tabakoğlu, Çaycumalılar Derneği Başkanı Şenol Alagöz, Kdz. Ereğli Bayat Derneği Başkanı Erhan Erdem, ZONHAV Yönetim Kurulu Başkanvekili Recep Kahya, Alman Türk Dostluk Derneği Başkanı Oya Erken-Biesler, Zonguldak Kayabaşı Derneği Başkanı Hasan Tıska, Hamm Uyum Meclisi Başkanı ve SPD partisi Başkan yardımcısı İsmail Erkul ve Zukunft Bildungswerk kurucusu Turgay Tahtabaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın